Apple Music, e gjithë muzika juaj në një vend - # WWDC15

mollë njoftuar sot Muzika e Apple, një aplikacion intuitiv që kombinon mënyrat më të mira për të shijuar muzikë, të gjithë të mbledhur në të njëjtin vend.

Apple Music është këtu. Të gjitha mënyrat për të shijuar muzikë. U mblodhën në të njëjtin vend

Apple Music është një shërbim revolucionar i transmetimit të muzikësRadioja drejtpërdrejtë globale e drejtpërdrejtë e Apple me programim 24 orë dhe një medium të ri të shkëlqyeshëm për tifozët e muzikës që të lidhen me artistët e tyre të preferuar. Muzika e Apple kombinon koleksionin më të madh dhe më të plotë të muzikës në planet me njohuritë e ekspertëve më të mirë të fushës, të cilët kanë programuar listat e dëgjimit për iPhone, iPad, iPod touch, Mac, PC, Apple TV dhe telefonat Android (*). Apple Music do të jetë në dispozicion duke filluar nga 30 Qershori në më shumë se 100 vende.
Ne e duam muzikën dhe me shërbimin e ri Apple Music të gjithë adhuruesit kanë një përvojë të mrekullueshme në majë të gishtave të tyre.tha Eddy Cue, nënkryetari i lartë i Apple i Programeve dhe Shërbimeve të Internetit. Të gjitha mënyrat për të shijuar muzikën bashkohen në një aplikacion, duke ofruar një shërbim revolucionar të transmetimit, një radio drejtpërdrejtë botërore dhe një medium emocionues për tifozët që të lidhen me artistë.
  Apple-Muzikë
Apple Music do të jetë një ndryshim i madh për fansat dhe artistëtTha Jimmy Iovine. Muzika në internet ka qenë një rrëmujë e jashtëzakonshme e aplikacioneve, shërbimeve dhe faqeve të internetit. Apple Music bashkon veçoritë më të mira për t'u ofruar të gjithë dashamirëve të muzikës një përvojë të jashtëzakonshme.

Muzika e Apple

Muzika e Apple është një shërbim revolucionar dhe aplikacion revolucionar që vendos të gjithë katalogun e Muzika e Apple në majë të gishtave të përdoruesit në pajisjet e tyre të preferuara. Duke filluar me muzikën që e njihni tashmë - ose nga iTunes Store ose nga CD-të tuaja - tani disko e tij është mbledhur e gjitha së bashku me katalogun Apple Music, e cila përfshin më shumë se 30 milion këngë. Përdoruesi mund të transmetojë çdo këngë, album ose listë dëgjimi. Ose më mirë akoma, mund ta lejoni Muzika e Apple bëje për të.
Të gjithë Listat e dëgjimit të Apple Music ata kanë një gjë të përbashkët: ato janë shumë mirë të zgjedhura. Apple ka punësuar ekspertët më të mirë të muzikës nga e gjithë bota për të përgatitur listat e përsosura të luajtjes bazuar në preferencat e përdoruesve dhe rezultatet vazhdojnë të bëhen më të mira ndërsa luhet më shumë muzikë. Seksioni "Për Ju" i Apple Music ofron një përzierje freskuese të albumeve, publikimeve të reja dhe listave të leximit, të gjitha të personalizuara për secilin përdorues.
Përveç zgjedhjes njerëzore, Siri gjithashtu ndihmon për të shijuar muzikën më të mirë dhe argëtohuni me Apple Music. Siri mund të thuhet të luajë këngët më të mira të vitit 1994, këngën më të mirë të degëzave të FKA-së, ose numrin 1 në shkurt 2011.
Muzika e Apple

Radio Apple Music

Rrahje 1Radioja e parë e drejtpërdrejtë e Apple, e dedikuar ekskluzivisht për muzikën dhe kulturën e saj, do të transmetojë drejtpërdrejt në më shumë se 100 vende. Beats 1 ofron një përvojë radio të pandërprerë nga DJ me ndikim Zane Lowe nga Los Angeles, Ebro Darden nga New York dhe Julie Adenuga nga London. Dëgjuesit në të gjithë botën do të dëgjojnë të njëjtin program program njëkohësisht. Shfaqjet emocionuese të Beats 1 do të përfshijnë intervista ekskluzive, të ftuar dhe muzikën më të mirë të tanishme.
Apple gjithashtu i është drejtuar përzgjedhjes njerëzore për të ridizajnuar radion. Apple Music Radio ofron stacione të krijuara nga disa nga DJ-të më të mirë të radios në botë. Stacionet e reja përfshijnë një larmi të gjerë të zhanreve, të tilla si indie rock, klasik, folk dhe funk, të gjithë ata të zgjedhur me shumë aftësi. Anëtarët mund të kapërcejnë të gjitha pjesët që duan, kështu që nuk duhet të prekin numrin për të ndryshuar këngët.

Apple Music Connect

Artistët dhe fansat tani kanë një mënyrë të mahnitshme për të bashkëvepruar drejtpërdrejt Muzika e Apple me Lidh. Me këtë shërbim, Artistët mund të ndajnë tekste, foto në prapaskenë, video, apo edhe të lëshojnë këngën e tyre më të fundit drejtpërdrejt për fansat. nga iPhone juaj. Adhuruesit mund të komentojnë ose pëlqejnë çdo postim të artistit dhe ta ndajnë atë me Messages, Facebook, Twitter ose email. Dhe kur një përdorues komenton diçka, artisti mund t'u përgjigjet drejtpërdrejt atyre.
Muzika e Apple

Çmimi dhe disponueshmëria

Që nga 30 qershoradhuruesit e muzikës në të gjithë botën do të jenë në gjendje të kënaqen falas të këtij shërbimi për 3 muaj, dhe pastaj tarifa e pajtimit do të jetë 9,99 dollarë në muaj në SH.B.A.. edhe do të ketë një plan familjar për deri në gjashtë përdorues, i disponueshëm vetëm Dollarit amerikan 14,99 në muaj në SH.B.A.
Kërkohet regjistrimi fillestar. Në fund të periudhës së provës, pajtimi do të rinovohet automatikisht dhe mënyra e pagesës do të tarifohet në baza mujore derisa rinovimi automatik të anulohet në cilësimet e llogarisë. Plani familjar kërkon Ndarjen Familjare iCloud. Më shumë informacion mund të gjenden në www.apple.com/es/icloud/family-sharing.
* Muzika e Apple Do të jetë në dispozicion për iPhone, iPad, iPod touch, Mac dhe PC duke filluar nga 30 Qershori. Apple Music po vjen në Apple TV dhe telefonat Android këtë vjeshtë.

BURIMI | disk Apple Press


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.