MWC i anuluar, HomePod i lirë dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Kjo javë ishte padyshim një nga viruset që prek një pjesë të rëndësishme të Kinës dhe ajo reagim po prek të gjithë botën. Po, në Soy de Mac ne nuk flasim ose botojmë asgjë në lidhje me lidhjen më të rëndësishme, teknologjinë dhe panairin e celularëve në botë, Kongresin Botëror Mobile, por padyshim që ne e dimë se çfarë ka ndodhur dhe pendohemi, si të gjithë kolegët në sektor, anulimi. Frika nga koronavirusi është e dukshme dhe me këtë anulim u demonstrua qartë. Në çdo rast, ne shpresojmë që gjithçka të kthehet në normalitet pak nga pak dhe në këtë rast do të përqendrohemi në pjesën tjetër të lajmeve më të spikatur në Unë jam nga Mac.

Lajmi i parë që duam të kujtojmë këtë javë ka qenë ai që i referohet një HomePod i mundshëm më i lirë. Po, kjo është një thashethem i përsëritur dhe kësaj here duket se përsëri do të qëndrojë gjatë këtij fillimi të shkurtit, Ne do të shohim se çfarë është e vërtetë në lidhje me këtë HomePod të lirë me kalimin e muajve.

iMac Kinë

El koronavirusi duhet të jetë përsëri protagonist dhe është se analisti i njohur Ming-Chi Kuo, shpjegoi se virusi mund të ndikojë seriozisht në prodhimin të produkteve Apple. Ne do ta shohim këtë qartë në momentin që produktet e reja fillojnë të prezantohen ose se stoku i atyre aktualë bie jo normalisht.

mollë nisi këtë javë aplikacionin e saj të ri falas Swift Playgrounds për macOS dhe iPadOS. Ky është softueri popullor Mac dhe iPad që e bën atë argëtues për të mësuar dhe eksperimentuar me të programimi në kod.

telegram

L MacBook Pro i rinovuar 16 inç mbërrin në Shtetet e Bashkuara, që do të thotë se së shpejti ato do të jenë të disponueshme edhe për blerje në vendin tonë. Si i sigurt që duhet ta dini se këto skuadra janë diçka më lirë se modelet e reja dhe ofrojnë një garanci zyrtare një vjeçare nga Apple.

E diela e mbare!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.