MWC i këtij viti hap dyert për të gjithë me bileta nga 21 €

Edhe pse është e vërtetë që Apple nuk është asnjëherë nga ata që marrin pjesë në Kongresin Botëror të Mobile në Barcelonë, kompania Cupertino gjithmonë ka diçka të përgatitur për datat në të cilat mbahen këto lloj ngjarjesh pasi që ata arrijnë të rrisin në mënyrë eksponenciale fokusin e tyre. Në këtë rast, si në vitet e mëparshme Apple nuk do të marrë pjesë në ngjarjen e Barcelonës, por as shumë kompani të tjera nuk do të marrin pjesë të cilët kanë vendosur të mos marrin pjesë fizikisht për shkak të pandemisë COVID-19.

Në këtë kuptim, GSMA, e cila është e ngarkuar me menaxhimin e MWC, shpjegoi në një konferencë për shtyp se ato do të ndryshojnë mënyrën e arritjes së ngjarjes. Në këtë rast kongresi që do të mbahet nga 28 qershori do të lejojë pranimin e përgjithshëm për 21 euro.

Herën e parë MWC ka shitur bileta për publikun e gjerë për këtë çmim

Aktualisht ngjarja që po mbahet në Barcelonë "është e kufizuar" për njerëzit të aftë të paguajnë 1.000 euro për qasje, ekspozuesit dhe mediat e specializuara të teknologjisë përveç kompanive të mëdha të teknologjisë që prezantojnë smartphone-t e tyre të rinj dhe pajisjet e tjera. Në këtë rast ështëaksesi në publikun e gjerë për herë të parë në historinë e tij me një çmim vërtet të volitshëm për biletë.

Në këtë rast 30.000 bileta do të ofrohen për të marrë pjesë në sitin Fira de Barcelona këtë vit dhe shijoni përvojën e pjesëmarrjes në një Kongres Botëror atipik të Lëvizshëm. Dhe është se shumë kompani që zakonisht marrin pjesë në Kongresin Botëror të Lëvizjes njoftuan disa ditë më parë se për shkak të pandemisë ata nuk do të merrnin pjesë në këtë ngjarje, por ata do ta bëjnë këtë në mënyrë virtuale.

Të gjithë ata që duan blini një biletë për 21 € plus taksat për ta bërë atë nga e njëjta lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.