28 tetor konferenca e rezultateve financiare Q4

Rezultatet financiare TM4 30

Edhe një tremujor Apple po përgatitet të informojë investitorët për statusin e llogarive të tyre. Duke pasur parasysh se lansimi i të gjitha modeleve të iPhone 13, iPad mini, iPad i gjeneratës së 14-të dhe ndoshta MacBook Pro 16 dhe XNUMX-inç është pothuajse i sigurt se do të jetë një tremujor i mirë për Apple. Gjithashtu nëse MacBook Pro janë aq afër sa thonë ata është e mundur që ata të përfshihen në këto rezultate financiare nëse i paraqesin ato para datës së ngjarjes.

Ajo që është e qartë është se modelet e reja të iPhone do të hyjnë dhe prandaj pritet që firma të tregojë shifra rekord edhe për një tremujor tjetër. Në këtë rast Data e konferencës është caktuar për të enjten e ardhshme, 28 tetor 2021.

Duke marrë parasysh prezantimet dhe prezantimet e produkteve të reja që kanë mbërritur ditë më parë: iPad mini i ri, iPad i gjeneratës së 7 -të, seria e re Apple Watch 13 dhe iPhone XNUMX kompania shpreson të shesë sa më shumë që të jetë e mundur gjatë këtyre muajve. Investitorët me siguri do të jenë të kënaqur me shifrat dhe këto janë përfundimisht një pjesë shumë e rëndësishme për kompaninë.

Edhe pse është e vërtetë që mos ofrimi i të dhënave konkrete me shifra reale të ndara nga pajisjet e shitura të shtuara në mos shitjen e Apple Watch Series 7 për disa muaj mund të bëjë që numrat të ndryshojnë disi, por në çdo rast ne jemi të bindur se investitorët janë duke u bërë përgjegjës për situatën dhe parashikimet me Apple janë gjithmonë të mira në planin afatgjatë.

Shefi financiar i Apple, Luca Master do të jetë përgjegjës, së bashku me CEO të Apple Tim Cook, për të vënë në tryezë të gjitha të dhënat për këtë tremujor. Ju mund ta ndiqni këtë konferencë në audio nga faqja e internetit e Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)