Në dispozicion Beta e parë e aplikacionit të Apple kundër COVID-19

Aplikim i përbashkët i Apple dhe Google kundër koronavirusit

Apple dhe Google po nxitojnë për të lëshuar aplikacionin aq shumë dhimbje koke po u jep qeveri të ndryshme. së pari Beta të aplikimit të përbashkët të dy kompanive të mëdha, dhe që do të përdoret për të dy iOS dhe Android. Sepse ajo për të cilën bëhet fjalë është të parandalojmë përhapjen e infeksionit Coronavirus në të gjithë botën (edhe pse nga ajo që lexojmë, ai po shkon nga forca në forcë në SH.B.A. në vendet e tjera termat ende diskutohen).

Të dy Apple dhe Google montohen, vendosen kundër COVID-19 dhe beta e parë e aplikacionit të përbashkët është tani në dispozicion për zhvilluesit.

Apple dhe google bashkojnë forcat kundër pandemisë

Epo, ata po nxitojnë, po. Nuk është për më pak, ne po flasim për luftime për të shpëtuar jetë. Beta e parë e aplikacionit të përbashkët të Apple dhe Google, tani është në dispozicion për zhvilluesit. Mënyra për të provuar këtë aplikacion të ri është përmes Version beta Xcode 11.5, rishtas në dispozicion.

Lirimi shkon paralelisht me versionin beta të iOS 13.5, i cili do të ishte versioni i tretë beta i iOS 13.4.5 para ndryshimit të API. Versioni i ri beta i iOS do të jetë e nevojshme për të testuar softuerin e njoftimit të ekspozimit të zhvilluar nga versioni i ri beta i Xcode.

Do por parte Google e ka vënë në dispozicion aplikacionin për zhvilluesit në Android përmes një azhurnimi të Google Play dhe po e dërgon SDK privatisht për zhvillues të caktuar.

Të dy Google dhe Apple thonë se ata do të publikojnë më shumë informacion, përfshirë shembujt e kodit, për të ndihmuar zhvilluesit të Premten e ardhshme (nesër, 1 maj). Përveç kësaj ata gjithashtu kanë njoftuar se ata do të shkojnë duke shtuar zhvilluesit shtesë të autorizuar gjatë gjithë periudhës së provës. 

Ne do të ndjekim evolucionin të aplikimit me interes dhe ne do t'ju informojmë për të rejat që ndodhin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)