MacOS Monterey beta 4 me Tekst të drejtpërdrejtë të disponueshëm për Mac dhe Intel M1

Monterey

Për ata që tashmë ishin me mizën pas veshit për të parë se si një nga risitë që përfshin macOS Monterey ishte vetëm për Silici i mollës, Ne tashmë mund të sigurojmë se do të jetë për të gjithë Mac-et, ata të Intel dhe ata të M1. Po flasim për funksionin "Teksti i Drejtpërdrejtë".

Apple sapo ka lëshuar një version të ri të macOS Monterey për zhvilluesit, beta 4, dhe të parët që e kanë provuar raportojnë se funksioni «Tekst i drejtpërdrejtë»Në Mac me Intel. Lajme te mira.

Ka kaluar vetëm një javë që kur Apple lëshoi ​​macOS Monterey beta 3, dhe ne tashmë e kemi atë beta 4 për zhvilluesit. Me dy lajme shumë të rëndësishme. Le të shohim.

Në këtë version të ri, sipas shënimeve të siguruara nga Apple, funksioni «Kontroll Universal«, E cila në teori duhet të funksionojë pa probleme në të gjitha pajisjet e kompanisë. Pritet gjithashtu që nuk do të ketë ndryshime nga beta 3, dhe skeda e diskutueshme dhe e ridizajnuar e shfletuesit mbetet ekspeditë gjuetine.

Një tjetër risi e beta-s së katërt është padyshim përfshirja e funksionit "Live Text" që funksionoi vetëm në Apple Silicon, në Mac me procesorë Intel. Kështu, vlerësimet e këqija që thanë se Apple do të fillonte të shtronte funksionet macOS Monterey në Intel Macs do të përfundojnë për të "shtyrë" përdoruesit e saj të rinovojnë pajisjet e tyre drejt Macs me M1.

Zhvilluesit e autorizuar nga Apple tani mund të shkarkojnë versionin e ri macOS Monterey beta 4 nga shkarkoni faqen e internetit për programuesit.

Dhe sa herë që diskutojmë për softuerin e provës Apple, ne përfundojmë me të njëjtën varg. Asnjëherë mos provoni softuerin Apple në tuajin pajisja kryesore që i përdorni për të punuar ose studiuar. Megjithëse zakonisht janë mjaft të qëndrueshme, ato mund të kenë dështime dhe ju mund t’i vuani kur nuk e prisni më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.