Në dispozicion 123 Safari Technology Preview version

Azhurnimi i Shikimit të Teknologjisë Safari 101

Një version i ri i shfletuesit eksperimental Safari Technology Preview është në dispozicion për të gjithë përdoruesit. Ky shfletues që Shërben ndërsa platforma e testimit për Apple arrin versionin 123. Në këtë rast, ashtu si në versionet e mëparshme, përdoret për të korrigjuar disa gabime dhe dështime të zbuluara.

Ky version i ri i shfletuesit nuk shton shumë ndryshime në aspektin e funksionalitetit por është e rëndësishme të azhurnohet për të marrë përmirësimet dhe për të vazhduar testimin e funksioneve të tij. Sigurisht, Apple është i vetëdijshëm për avantazhet e ofruara nga përdoruesit që provojnë këtë shfletues dhe kjo është se reagimet që marrin janë shumë të mira për ta.

Kjo është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas Mund të përdoret nga të gjithë me Mac, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime Apple merr për të zbuluar mete dhe për të zbatuar korrigjimet e nevojshme. Apple po tregohet vërtet inkisive me këtë shfletues provë dhe çdo dy javë kemi në dispozicion një version të ri. Duket se ndryshimet dhe përmirësimet e vogla të zbatuara në secilin prej versioneve përmirësojnë shfletuesin.

Gjithashtu, siç e mbajmë mend gjithmonë në azhurnimet që vijnë për Safari Technology Preview, është që të instaloni shfletuesin nuk është e nevojshme të keni një llogari zhvilluesi ose të ngjashme, Çdokush mund të shkarkojë falas për të provuar në Mac. E tëra çfarë duhet të bëjmë është të hyjmë në faqen e internetit të zhvilluesit dhe të shkarkojmë versionin më të fundit të disponueshëm të Safari Teknologjia Pamjeje. Sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime merr Apple për të zbuluar mete dhe për të zbatuar korrigjimet e nevojshme në versionet vijuese të shfletuesit zyrtar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.