Versioni i ri i OmniFocus 2 është i disponueshëm, në këtë rast v2.1

omnifokus-2-2

Pas versioneve të mëparshme 2.0.3, 2.0.4, versioni OmniFocus 2, 2.1 vjen në Mac App Store. Ky version i ri i aplikacionit shton shumë lajme interesante që do të kënaqin përdoruesit e saj dhe një prej tyre është i tiji ndërfaqe e re e adaptuar në sistemin operativ OS X Yosemite se ata kishin njoftuar për një kohë të gjatë. Por lajmet nuk mbeten vetëm në ndërfaqen e aplikacionit, ka shumë përmirësime dhe rregullime të defekteve që janë shtuar në këtë version 2.1.

Aplikacioni ka funksionin e lehtësimit dhe përshpejtimit të menaxhimit të detyrave tona ditore, prandaj jemi të sigurt që përdoruesit e OmniFocus 2 do t’i vlerësojnë këto përmirësime të implementuara në aplikacion. duhet të marrim parasysh atë Apple e ka renditur si një nga aplikacionet "Thelbësore" në Mac App Store dhe kjo sigurisht që është domethënëse.

gjithfokusi2-1

Lista e përmirësimeve është mjaft e gjatë, kështu që ne do të përqendrohemi në disa nga këto përmirësime. E jashtëzakonshme është ndërfaqja e re që shton ikona në shiritin e veglave sipas sistemit operativ Yosemite, përmirësimi i shtesave për t'u çiftuar me aplikacionin iOS që lehtëson menaxhimin e detyrave tona. Një përmirësim tjetër interesant është opsioni për të ndarë detyrat që tani na lejon pranoni përmbajtje nga aplikacione të tjera dhe ndani tonat në një mënyrë shumë më të thjeshtë dhe më efikase.

Përmirësimet në opsionin Gjeni dhe Zëvendësoni, përmirësuan pamjen e Ndihmës OmniFocus, korrigjimet në aplikacion para një ndryshimi të mundshëm të zonës kohore… dhe shumë përmirësime të tjera. Padyshim që të instaloni këtë azhurnim që është plotësisht falas për ata që tashmë e kanë blerë aplikacionin. Kërkesa e vetme për të instaluar këtë version të ri është të kemi makinerinë tonë Përditësuar në OS X version 10.1 ose më i lartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.