Në fotografi: Rrota Mac Pro: Luksi shumë i shtrenjtë

Rrota Mac Pro

Kur Mac ProNjë nga gjërat që befasoi më shumë ishte çmimi i kompjuterit. Duke parë karakteristikat, ne madje mund të mendojmë se është "normale". Kjo surprizë u tejkalua vetëm nga çmimi i disa prej aksesorëve të saj, të tilla si rrotat në bazën e saj. Tani mundesh blini Kitin me një çmim prej 849 €. Tashmë ka imazhe që na tregojnë se ato janë një luks.

Paketa e rrotave Mac Pro duket si një produkt luksoz krahasuar me një perlë.

Tashmë janë shfaqur imazhet e para të kompletit të rrotave që Apple shet për Mac Pro. Sigurisht që duket sikur po blini një perlë. Jo vetëm për shkak të çmimit, të cilat janë në 849 në uebfaqen spanjolle (700 dollarë), por edhe sepse jua dërgojnë ato sikur të ishin diçka tjetër.

Ne nuk dalim nga binarët. Ju duhet ta shihni realitetin ato janë vetëm rrota. Itshtë e vërtetë që ata do të mbështesin dhe transportojnë një Mac Pro të tërë, por ato janë ende vetëm rrota. Se ata do të ndoten dhe se sapo t'i vendosni në vend, ju ndoshta nuk do të lëvizni më kompjuterin tuaj.

Paketa vjen në një kuti dhe një bit magji 1/4 deri në 4 mm, por Apple ju tregon se do të jetë e nevojshme. përdorni mjete shtesë. Incredibleshtë e pabesueshme!

L rrota çeliku inox dhe gome Dizajnët e krijuar me porosi e bëjnë të lehtë lëvizjen e Mac Pro tuaj, pavarësisht nëse po e rrëshqet nga poshtë tryezës suaj ose rreth studimit tuaj.

Kërkohet instalimi. Përfshihet një çelës magji 1/4 deri 4 mm, por mund të përdoren mjete shtesë. Zëvendësimi i këmbëve Mac Pro me casters shton më shumë lartësi në kornizë.

Nëse keni qasje në faqen e internetit të Apple, mund ta keni në shtëpi javën tjetër. Unë nuk mendoj se do të mbarojë nga stoku, sepse sinqerisht çmimi duket jashtëzakonisht i ekzagjeruar dhe unë supozoj se njerëzit që e blejnë atë, është për shkak se u kanë mbetur para. Ende nuk do t’i blija. Unë mendoj se ka zgjidhje të tjera për të qenë në gjendje të lëvizni Mac Pro rreth shtëpisë ose punës tuaj.

849 euro për këtë Kit që nuk i përdorni as për të lëvizur vetë?

Kush lëviz vazhdimisht një kompjuter desktop gjithsesi? Thatshtë se ka gjëra që unë nuk i kuptoj dhe nuk do t’i kuptoj kurrë. Nëse keni nevojë të lëvizni me kompjuterin, ju blini një laptop, jo një kullë. Gjithashtu nëse e lëvizni, duhet të lëvizni edhe ekranin, kabllot ... etj

Por hej, unë nuk do të jem unë, tani unë do të hedh britmën në qiell për ndonjë produkt Apple që Le ta konsiderojmë të ekzagjeruar. Jo vetëm për nga çmimi, por edhe për nga ekstravaganca.

Secili bën atë që dëshiron me paratë e tyre dhe unë nuk do të vij të them se çfarë ka për të blerë secili. Sepse ajo që për mua duket një ekstravagancë, për një tjetër mund të jetë e nevojshme dhe anasjelltas.

Por ju nuk do të më mohoni të paguaj një rrogë për 4 rrota, nuk është e egër. Nuk më intereson nëse materialet janë premium ose nëse dizajni është i pabesueshëm. Në dyqanet e tjera ata ju shesin zgjidhje për të qenë në gjendje të zhvendosni kompjuterin nga një vend në tjetrin në shtëpi, për çmimin e asaj që vlen kutia ku shkon Kit tek ato të Apple.

Më pëlqejnë produktet e Apple dhe mendoj ato janë plot cilësi. Macët, Unë mendoj se ata janë kompjuterët më të mirë, kjo nuk do të thotë që macOS është më i miri, them vetëm se janë të ndërtuara mirë dhe se simbioza midis harduerit dhe softuerit është e mrekullueshme. E njëjta gjë ndodh me iPad, iPhone, AirPods ... etj. Por katër rrota? Për 849 euro? Këto rrota vlejnë më shumë se ato të makinës sime dhe sigurisht më shumë se një blerës i këtij Kit ka shpenzuar më pak për automjetin e tyre.

Sido që të jetë, ne ju lëmë imazhet e këtij Kit aq e veçantë për Mac Pro, saqë sigurisht që ka një ndryshim me rrotat e tjera, veçanërisht në çmim.

Rrota Mac Pro

Copë magji për rrota Mac Pro

Rrota Mac Pro 2

Kuti Mac Pro Wheel Kit

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raul dijo

  Apple ka humbur kontrollin e saj për çmimin e disa gjërave të caktuara për vite (çmimi i vetë Mac Pro pa shkuar më tej), por ky komplet është tashmë joproporcional dhe absurd.

 2.   Blic dijo

  E tepërt, por hej, duke qenë një dizajn ekskluziv (dhe jo vetëm për pamjen, por për përpunimin) ia vlen ajo që ia vlen.
  Bëni një copë me porosi të bërë për ju dhe kjo është ajo që keni. Ky është një produkt i pakicës jo-masive. Duhet ta kuptoni kështu, dhe gjithashtu ta krahasoni me Dell Starion, HP Workstation ose Think Station dhe do të bini në gomar dhe do të filloni të mendoni se MacPro është edhe i lirë.
  Nga ana tjetër, nuk është një stërvitje, për neofitet DIY, është një çelës i veçantë për vidat në këmbë dhe ndryshimi i tyre për rrota.

 3.   Peter dijo

  Rrotat Super Pro, për kompjuterët super Pro, për njerëzit super Pro. Unë nuk po e kritikoj atë. Ka njerëz që shpenzojnë shumë për një orë, një këmishë apo një makinë, por kjo më ngulmon. Më ul sepse jam një studio e vogël që kam përdorur pajisje Apple (pajisje pro) për më shumë se 25 vjet dhe natyrisht që kam lënë një pastë mbi to, por 6500 € për hyrje, 7300 nëse doni rrota (për të hequr qafe ajo) lë jashtë këdo që nuk është një kompani e madhe ose dikush me shumë para. "Kompjuteri për të gjithë" njoftoi përsëri në vitet 90. Kush ju ka parë dhe kush ju sheh