Në këto Mac mund të thuash "Hej Siri" në macOS Mojave

Megjithëse "Hey Siri" është në dispozicion vetëm në MacBook Pro të vitit 2018, nëse i referohemi Mac-it, në orët e fundit mediat amerikane na kanë informuar për mundësinë e komunikimit me Siri pa shtypur në të vërtetë çelësin e tij për ta thirrur atë, gjithashtu në iMac Pro.

Ishte një mundësi, sepse të dy ekipet kanë një pajisje të përbashkët, çipin T2 nga Apple. Ky opsion, i disponueshëm në iMac Pro, nuk është një gabim programimi që është lënë në macOS Mojave, por më tepër një funksion i konfirmuar nga Apple në orët e fundit. Ne do të shohim se si funksionon.

Për të filluar, le të shohim se çfarë pajisjet janë në dispozicion: 

  • MacBook Pro 15 inç, nga 2018
  • MacBook Pro 13 inç nga 2018 me katër porta Thunderbolt 3.
  • iMac Pro.

Shtë e vërtetë që Siri duhet të përparojë më shumë në Mac, për atë që është arritur deri më tani. Duhet të jetë më produktiv, për të kryer detyra komplekse për ne. Me të vërtetë ka të bëjë me rrjedhën e punës që kryejmë. Për funksionet plotësuese, të tilla si hapja e një dosje të caktuar, ngritja ose ulja e volumit ose kërkimi prej tyre që të telefonojnë një kontakt, është më se e mjaftueshme.

Asistent-Siri Shtimi i Hey Siri në Mac mund të ndihmojë shumë Shtimi i HomeKit në Mac tuaj. Tani udhëzimi i Siri për të fikur dritën, të vendosë kondicionimin e ajrit, ndër shumë funksione të tjera, do të jetë shumë i shpejtë dhe i lehtë, duke folur drejtpërdrejt me Mac.

Teknologjia Siri e lejon atë, sepse në versionin iOS ka një avantazh të madh. Nga iPhone 6s është në dispozicion opsioni i "Hey Siri" duke folur drejtpërdrejt në telefon. Që atëherë ka arritur rrugën për te Apple Watch, iPad dhe HomePod, para se të arrinte në Mac. Ndoshta një version i Shkurtoreve iOS, ku mund të krijoni udhëzime të personalizuara dhe të ekzekutohen nga asistenti i Apple, do të ishte një përparim më shumë se i rëndësishëm, edhe nëse është në macOS 15


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)