"In With the Devil", një miniserial i ri për Apple TV +

Në Me Djallin

Me më shumë se një vit në treg, shërbimi video streaming i Apple është një nga ata me pjesën më të vogël të tregut në Shtetet e Bashkuara, ku ka një prani më të madhe se në pjesën tjetër të botës. Megjithatë, Apple është ende duke punuar në zgjeroni katalogun tuaj gjithmonë bast për përmbajtje origjinale, duke ofruar një ofertë shumë interesante, por jo e mjaftueshme për shumë përdorues.

Nëse flasim për përmbajtje origjinale, duhet të flasim për seritë e reja që do të vijnë në Apple TV +. Ne po flasim për In With the Devil (Shumëllojshmëri), një miniserial me 6 pjesë me protagonistë Taron Egerton dhe Paul Walter. Seriali është në fazën fillestare, kështu që do të duhet të presim të paktën një vit për ta shijuar atë.

Kjo mini seri bazohet në romanin In With the Devil :: A Hero Fallen Hero shkruar nga James Keene dhe Hillel Levin dhe që na tregon historia e një vrasësi serik dhe një marrëveshje e rrezikshme për shpengim.

Libri tregon historinë e Keene (rolin e luajtur nga Taron Egerton) në të cilin ai u burgos me një shok qelie, i akuzuar si vrasës serial dhe të cilin ai përpiqet ta bindeni atë të rrëfejë krimet e tij dhe kështu të jetë në gjendje të dalë nga burgu.

Ky mini serial i përbërë nga 6 episode, tregon historinë e dy të burgosurve "Eksplorimi i gjatësive në të cilat njerëzit shkojnë të kërkojnë shpengim, nëse shfuqizimi i vërtetë është me të vërtetë i mundur, dhe nëse është, me çfarë kostoje."

Skenari dhe prodhimi i këtij mini seriali është përgjegjës për Dennis Lehane (Lumi Mystic) nga Apple Studios. Bradley Thomas, Dan Friedkin dhe Ryan Friedkin (Imperative Entertainment) do të shërbejnë si prodhues ekzekutiv përkrah Egerton, Richard Plepler (EDEN Productions).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.