Në të vërtetë kemi vetëm 33 aplikacione zyrtare të shtrirjes për Fotografitë në Mac

Duke parë listën e aplikacioneve që ofrojnë shtesa për aplikacionin Fotografitë në macOS, ne e zbulojmë këtë furnizimi aktual është me të vërtetë i pakët në Mac App Store. Sigurisht, shumë nga të pranishmit nuk i kanë përdorur kurrë këto shtesa në aplikacion, por në disa raste si Pixelmator, Aurora HDR ose DxO OpticsPro, ndër të tjera, ato janë më të përdorurat.

Me të vërtetë na befason që aplikacionet kushtuar fotografisë për Mac nuk janë të gjitha në përputhje me zgjerimet në Fotografitë, zgjatjet kanë qenë në dispozicion për një kohë të gjatë dhe kjo tregon mungesën e shqetësimit të Apple për furnizimin e dyqanit me këtë lloj aplikacioni. Logjikisht Jashtë dyqanit zyrtar të Apple do të gjejmë aplikacione të tjera që ofrojnë shtesa për Fotografitë, por nuk është se ato janë me bollëk.

Apertura ishte padyshim aplikacioni më interesant që Apple kishte në katalog në lidhje me redaktimin e fotove tona për Mac, por pasi ajo u hoq zyrtarisht dhe pavarësisht nga fakti se disa përdorues vazhdojnë ta përdorin atë sot pa mbështetje, ata që duan të editojnë fotot që kanë pak burime. Ok, është e vërtetë që ato që kanë janë të mira dhe çdo herë që zgjerimet për Fotografitë janë më të mira, por ne nuk e kuptojmë se si Apple mund ta lejojë këtë për shumë kohë dhe shpresojmë që këtë vit ata të thonë se do të përqendrohen në softuer gjithashtu hidhni një vështrim në App Store Mac dhe sillni atë në jetë.

Dhe nuk do të jetë për shkak të zhvilluesve të aplikacioneve që ne nuk kemi më shumë mundësi në dispozicion, pasi nëse shikoni jashtë dyqanit Mac do të gjeni alternativa shumë interesante, duke përfshirë aplikacionet tona për redaktimin e fotove përtej sektorit profesional. Në këtë rast, duket se Apple dëshiron të fillojë përsëri dhe me ardhjen e iMac Pro dhe Mac Pro të ardhshëm, shpresojmë se softueri do të bëhet gjithashtu Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   fero dijo

    Për shkak se ne nuk vazhdojmë t'i japim shufrën Apple në mënyrë që Apertura të kthehet, edhe pse nuk ka mbështetje është akoma i ri, unë gjithashtu përdor LR version 5, Affinity, Pixelmator ……… ..

bool (e vërtetë)