Nënshkrimi i ri i Apple do të kujdeset edhe më shumë për shëndetin tonë

Funksioni EKG i Apple Watch kursen një jetë në Euriopa

Nuk e di më sa herë kam folur për përfitimet e Apple Watch për shëndetin tonë. Shtë një pajisje që, edhe pse e vogël, po bën gjëra shumë të mëdha dhe po jep shumë përfitime për përdoruesit dhe vetë kompaninë. Kujdesuni për ne duke monitoruar zemrën tonë, oksigjenin në gjak dhe duke zbuluar rëniet tona midis shumë gjërave të tjera. Por kompania dëshiron më shumë dhe kjo tregon në nënshkrimin e fundit. Ai ka punësuar një ekspert kardiolog mjekësor për të ndihmuar në zbatimin e teknologjisë së re të kujdesit shëndetësor në pajisjet Apple.

Siç diskutohet në  MyHealthyApple, kompania ka punësuar një "kardiolog të vjetër me produkte të mëparshme shëndetësore dhe përvojë teknologjike". Kardiologu do të jetë partner me ekipe ndërdisiplinare në identifikimin e fushave kryesore të fokusit duke marrë parasysh produktin dhe teknologjitë e Apple dhe në përcaktimin dhe zhvillimi i koncepteve të produkteve të reja.

Shpallja e punës u botua në rrjetin e punës sociale të LinkedIn ku mund të aksesonit kërkesat që Apple shprehu për kandidatin perfekt. Në këtë mënyrë u kërkua që ai të ketë përvojë e thellë në kardiologji dhe mbi të gjitha, gjithashtu përvojë e mëparshme në produkte dhe teknologji shëndetësore. Mundësisht produkte të rregulluara mjekësore dhe / ose produkte dixhitalë të shëndetit. Do të konsiderohej gjithashtu një profil i mirë nëse personi i interesuar do të kishte përvojë në procesin e zhvillimit klinik të produkteve të rregulluara shëndetësore, përfshirë studimet kryesore klinike. Aftësi të forta komunikuese dhe organizative, aftësi për të punuar në mënyrë personale me një gamë të gjerë të anëtarëve të ekipit dhe ekspertëve.

Shtë e qartë se postimi do të synojë përmirësimin e cilësisë së EKG dhe matjen e rrahjeve të zemrës të Apple Watch. Por ne supozojmë se kompania do të përpiqet gjithashtu të zhvillojë softuer të ri për Apple Watch për çështjet e zemrës. Për momentin ne e dimë që pajisja ka shpëtuar jetën e shumë përdoruesve, përfshirë një anëtar të këtij ekipi të Soy de Mac. Pra, gjithçka që duhet të përmirësohet në këtë fushë, e mirëpritur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.