Nëse blini një HomePod, Apple ju dërgon një të bërë tre vjet më parë

Apple HomePod

Nuk jam çmendur, e di që HomePod ndërpritet nga Apple. Në fakt ju thamë për këtë në këtë postim. Kompania vendosi për modelin mini, duke e lënë origjinalin vetëm për shitje derisa rezervat të mbaronin. Nëse vizitoni faqen Spanjolle dhe dëshironi të blini një altoparlant, pritja është një muaj për gri dhe një ditë për të bardhë. Sidoqoftë, jini të kujdesshëm sepse ka nga ata që po e blejnë këtë model tani dhe po merr artikuj të prodhuar në fund të vitit 2017.

Megjithëse Apple ka ndërprerë HomePod, kjo ende vlen 329 euro. Unë me të vërtetë nuk e kuptoj strategjinë e Apple shumë mirë. Nëse doni ta largoni stokun, gjëja normale është të ulni çmimin dhe ta rregulloni atë me kërkesën, e cila është mjaft e vogël. Sepse altoparlanti origjinal i Apple nuk është se ka qenë produkti më i suksesshëm që themi. Dhe një nga shkaqet është padyshim çmimi. Edhe kështu ka nga ata që po i marrin këto modele tani. Mund të jetë nga nostalgjia ose duke e ditur se në të ardhmen ato do të vlejnë shumë më tepër siç ndodhi me Mac Pro të 40 viteve më parë.

Çfarëdo që mund të ndodhë nuk është tipike për një kompani serioze si Apple. Sipas Yotuber Michael Kukielka, i njohur si DetroitBORG, bleu të paktën dy HomePods pasi Apple ndërpreu produktin dhe për habinë e tij, modelet që bleu Ata ishin ata që nga nisja. Kjo do të thotë, tre vjet më parë, fundi i vitit 2017. Kështu e ka mësuar ai përmes llogarisë së tij në rrjetin social Twitter. Ne gjithashtu mund të shohim se si spina ka njolla të bardha, tipike kur kalon shumë kohë brenda një kutie.

https://twitter.com/DetroitBORG/status/1372384892865159171?s=20

Jo vetëm që mban çmimin origjinal të HomePod, por gjithashtu ju dërgon një model nga tre vjet më parë. S'e kam pare kurre. Jo në atë mënyrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.