Nëse ju pëlqen repi, nuk mund të humbisni këtë video të Apple Music

Trokas

Sigurisht që Apple është e përfshirë në shumë projekte dhe frontet që ajo ka hapur janë të shumta, si në shitjen e produkteve ashtu edhe në ato mjedisore apo edhe sociale. Ne nuk mund të përjashtojmë ndonjë projekt në Apple dhe në këtë rast kemi në tryezë një që lidhet me muzikën dhe më konkretisht me repin. Rap Life Live: Universiteti Howard, është videoja e re Apple Music që u rekomandojmë të shikojnë të gjithë dashamirëve të këtij zhanri muzikor.

Sigurisht, videoja është tërësisht në anglisht, por titrat në spanjisht mund të shtohen. Pa zhurmë të mëtejshme, ne e lëmë këtë video spektakolare prej pak më shumë se 40 minutash të bëra nga Apple Music në skenën madhështore të Universitetit Howard:

Përshkrimi i së njëjtës shpjegon përmbajtjen e kësaj dhe trajtohet pasi nuk mund të jetë ndryshe. një haraç për muzikën parë nga ana më artistike:

Në kohë konfuzioni dhe pasigurie, muzika ka qenë prej kohësh një kurë e shkëlqyer. Ndërsa bota tkurret nën presionin e padrejtësisë, Rap Life Live, i vendosur në sfondin e Universitetit Howard në Washington DC, po u drejtohet artistëve për udhëzim dhe balsam. Rapsody, Lil Baby, Nas dhe Wale interpretojnë këngë që ofrojnë dritë dhe trashëgimi në këtë prezantim special të organizuar nga Ebro, Nadeska dhe Lowkey.

Pa dyshim një këndvështrim i ri që do të pëlqejë adhuruesit e repit dhe mbase edhe ata që nuk e duan. Kjo është një pjesë e vogël e asaj që Apple është e aftë t'i ofrojë botës muzikore, ne e kuptojmë se ata do të vazhdojnë në këtë linjë dhe ata do të vazhdojnë të shtojnë të gjitha llojet e përmbajtjes muzikore me këtë lloj dokumentari.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.