Nëse keni 1,5 milion euro mund ta merrni këtë Apple-1

Një Apple 1 është në ankand në eBay me një çmim shumë të volitshëm

Një nga gjërat e mira që ka Apple dhe që ka shumë, është vlera e rishitjes së artikujve të saj. Molla e kafshuar në pajisje ka gjeneruar një kulturë dhe lëvizje të tërë që shkon përtej pajisjeve që prodhon. Ne kemi provën në një Apple-1 që pritet të dalë në ankand për 1,75 milion dollarë.

Nuk është diçka e zakonshme edhe për një Apple-1. Gjëja normale është se arrijnë vlera prej 300.000 deri 600.00 dollarë. Sidoqoftë, tjetri që do të dalë në ankand, vlerësohet se do t'i tejkalojë shumë këto shifra për shkak të gjendjes së tij të ruajtjes.

Një Apple-1 është në ankand në eBay me një çmim astronomik

Jan eBay e dini që mund të gjeni pothuajse gjithçka. Tani kemi hasur në një artikull vetëm për koleksionistët që kanë një portofol shumë të rëndë. Asgjë më shumë dhe asgjë më pak se një Apple-1 origjinal nga 1976 në gjendje pothuajse perfekte.

Shitësi është një person që banon në SH.B.A. dhe pretendon të jetë koleksionist. Ai ka besueshmëri 100%, siç përcaktohet nga eBay dhe është anëtar i platformës që nga viti 2003.

Ky person thotë se ai është pronari i dytë i këtij Apple-1 dhe se ai e ka mbrojtur atë nga çdo eventualitet që nga viti 1978. Përfshin një kuti druri me porosi Byte Byte, prej të cilave janë bërë vetëm gjashtë. Ankandi fillon me 1.750.000 dollarë. Duket pak çmim i lartë, natyrisht.

me Apple-1 vjen me moderatorin e videos Sony TV-115 të rekomanduar nga Steve Jobs, furnizimi origjinal i energjisë dhe disa pajisje të tjera. Ai gjithashtu thotë se në gusht të këtij viti, Corey Cohen, një ekspert në këtë fushë, verifikoi kompjuterin si autentik.

Ne nuk e dimë nëse do të shitet për atë çmim, por duke gjykuar nga fotografitë kompjuteri është në gjendje të përsosur dhe për koleksionistët që e duan Apple dhe me shumë para, ai mund të jini një shans unik për të marrë pak historinë e kompanisë së mollëve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.