paralajmërim: Përdorimi i konstantës AFF_LINK të pacaktuar - supozohet 'AFF_LINK' (kjo do të sjellë një Gabim në një version të ardhshëm të PHP) në /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php në linjë 22

paralajmërim: Përdorimi i konstantës AFF_LINK të pacaktuar - supozohet 'AFF_LINK' (kjo do të sjellë një Gabim në një version të ardhshëm të PHP) në /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php në linjë 22
Po, sfidat mujore të Aktivitetit janë të ndryshme për secilin përdorues | Unë jam nga mac

Po, sfidat mujore të Aktivitetit janë të ndryshme për secilin përdorues

Sfidat Apple Watch

Shumë herë ne jemi pyetur se si kjo e sfidat që mund t'i arrijmë çdo muaj në Apple Watch Dhe e vërteta është se është një sistem shumë interesant që Apple përdor për të sfiduar secilin prej nesh.

Normalisht shumica e përdoruesve mendojnë se këto sfida janë të njëjta për të gjithë, por nuk është kështu. Gjithmonë varet nga disa faktorë në të cilët çdo përdorues është gjithmonë protagonisti kryesor. Sa më shumë të lëvizni dhe sa më shumë sport të bëni, aq më e komplikuar është sfida juaj dhe këto ato rrisin vështirësinë me kalimin e kohës.

Sfidat Apple Watch

Ka raste në të cilat një person mund të marrë sfidën në fillim të muajit, në atë kohë nëse ndajmë aktivitetin me të, do të marrim një paralajmërim njoftimi se ajo ka arritur sfidën "Prill" dhe do të habitemi duke menduar se nuk mund të jetë e vërtetë, Si do ta arrij sfidën e 5 Prillit nëse iPhone im tregon se duhet të përmbushim qëllimin e Lëvizjes Daily 23 herë? Përgjigja për këtë pyetje është se secili person ka sfidat e veta për muajin dhe ndoshta këtij personi i është dashur ta përfundojë atë Aktivitet 5 herë ose një tjetër, kështu që ata tashmë e kanë arritur sfidën.

Kur flasim për sfidat mujore nuk po flasim për ato sfida të edicionit të kufizuar që janë për të gjithë përdoruesit e Apple Watch (sfida e Muajit të Zemrës, sfida e Ditës së Tokës, sfida e Ditës Ndërkombëtare të Gruas ...) ne po flasim për sfida çdo muaj që janë automatike dhe që shfaqen çdo muaj për të na motivuar pak më shumë në trajnimin tonë. Duhet të themi se ndërsa kapërcejmë sfidat mujore ato bëhen shumë të komplikuara dhe ndonjëherë është e pamundur ose praktikisht e pamundur t'i arrijmë ato. E gjithë kjo gjithmonë do të varet nga përdoruesi dhe sasia e ushtrimeve që ata bëjnë në ditën e tyre të përditshme, por është e qartë se secili prej tyre ka një sfidë të vendosur nga Apple mbi aktivitetin që ata kryejnë çdo ditë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.