Kuo, ju e shihni prezantimin e një MacBook më të lirë në fjalën kryesore

Duket se mundësia që Apple të nisë një MacBook më të lirë në fjalën kryesore të së Mërkurës rritet një pikë pas analistit të njohur Ming-Chi Kuo do të publikojë parashikimet e tij për MacBook-un e ri më të lirë kjo do të shihte dritën në prezantimin e Apple.

Përveç kësaj, analisti i guximshëm shpjegon se do të jemi dëshmitarë të fillimit të një të reje iPad Pro me portë USB C dhe Apple Watch që do të shtojë EKG dhe qeramike përsëri në të gjitha modelet.

E gjithë kjo kur kanë mbetur vetëm disa orë për fillimin e fjalës kryesore, dhe shumë prej nesh kanë thënë për disa kohë që Mac hyrja për gamën e laptopit duhet të jetë MacBook, por Apple reziston me MacBook Air dhe çmimin e tij të ulët , diçka që i ndalon përdoruesit të bëjnë kërcimin në MacBook të ri 12 inç. Tani, nëse këto thashetheme të nisura nga Kuo janë të vërteta, do të shihnim që MacBook Air të zhdukej nga raftet e dyqaneve të Apple duke e lënë MacBook 12 inç me një çmim më të mirë, duke e bërë atë përfundimisht modelin e nivelit fillestar.

Nga ana tjetër kanë iPad Pro me një port USB C filmi ndryshon shumë për këto iPad të Apple. Ndryshimi mund të përfshijë shumë gjëra, por sot do të ishte interesante të standardizohej përdorimi i një porte për të gjitha pajisjet. Nga gjithçka që ka komentuar Kuo, kjo duket më pak e mundshme që do të shohim se çfarë do të ndodhë pasnesër.

Apple Watch me pjesën e pasme qeramike do të jetë pozitiv dhe negativ, pasi me siguri do të rrisë çmimin e orës nëse zbatohet në të gjitha modelet siç shpjegon analisti, por do të ofrojë një përfundim më të mirë në përgjithësi. Atëherë elektrokardiografia, është interesante të na paralajmërojë për sëmundjet koronare dhe merrni lexime të zemrës sonë. Për ata që pyesin se çfarë elektrokardiografie do t'i shtohet Apple Watch i ri: 

Elektrokardiografia është një metodë e shpejtë, e thjeshtë dhe pa dhimbje në të cilën impulset elektrike të zemrës përforcohen dhe regjistrohen. Ky rekord siguron informacion në lidhje me vendin në zemër që shkakton çdo rrahje (nyja sinusale, e quajtur ndryshe nyja sinoatriale), rrugët nervore që sjellin stimuj kardiakë dhe ritmin dhe ritmin e zemrës. Ndonjëherë EKG mund të tregojë hipertrofi kardiake (zakonisht e shkaktuar nga presioni i lartë i gjakut) ose që zemra nuk po merr oksigjen të mjaftueshëm për shkak të një bllokimi në një nga enët e gjakut që furnizojnë zemrën (arteriet koronare). EKG-ja zakonisht bëhet kur dyshohet për një gjendje zemre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.