Ndaloni aplikacionin që ju 'detyron' të pushoni

aplikimi i pushimit-2

Sot do të shohim një aplikacion nga Mac App Store që me siguri më shumë se një mund të jetë mirë për ta instaluar, dhe është se me pushimin nuk do të kalojmë aq shumë kohë të mbërthyer para ekranit të Mac-ut tonë pasi që 'ne të kryejmë një pushim pas një kohe pune të zgjedhur nga vetja dhe se si maksimumi është 90 minuta. Pas kohës që ne vetë rregullojmë aplikacionin për të pushuar, ai do të lëshojë një paralajmërim të dëgjueshëm dhe do të errësojë ekranin për një kohë minimale prej nga 1 minutë në një maksimum prej 10 së bashku me mesazhin:

Koha për t'u çlodhur!

aplikim pushimi

Ne të gjithë e dimë këtë kaloni shumë orë para ekranit të kompjuterit Nuk është se është shumë e mirë për trupin tonë (në përgjithësi), por me sasinë e mundësive që këto makineri ofrojnë shumë prej nesh, ne fjalë për fjalë 'e fusim bythën në karrige' dhe nuk kujtojmë të relaksojmë sytë dhe muskujt e trupit tonë. Normalisht është e këshillueshme që të ngriheni herë pas here, të shtrini këmbët, të keni një sodë tani në këtë nxehtësi ... me pak fjalë, hiqni pak sytë nga monitori për të pushuar, por jo të gjithë e bëjmë atë dhe kjo është 'çfarë na ndihmon' aplikacioni Recess.

aplikimi i pushimit-1

Pasi të hapemi, ne mund të hyjmë në konfigurimin nga menyja e sipërme, të klikojmë në rrotën e ingranazheve dhe të rregullojmë kohën që duam të na njoftojmë për pjesën tjetër. Në asnjë rast nuk është vërtet e detyrueshme të ngrihemi nga karrigia ose do të humbasim një punë të rëndësishme kur shkaktohet njoftimi, madje as në rastet kur po shikojmë një film pasi është një njoftim që ne mund të anulojmë në çdo kohë pa humbur asgjë që po bëjmë.

Më shumë informacion - Me Feed Wrangler tani mund të importoni nga Google Reader


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.