Ndërruesi i gjuhës ndryshon gjuhën e aplikacioneve individuale në OSX

SWITCHWER GJUHA

Pasi kemi shpjeguar se si shtoni një kontrollues të ri drejtshkrimi në bazën që tashmë ka OSX, kësaj here ju sjellim një aplikacion më kurioz pasi ju lë ndryshoni gjuhën e aplikacioneve sipas dëshirës në një mënyrë shumë të shpejtë.

Gjëja e parë që mund të keni menduar është se ky lloj aplikacioni është i padobishëm, por nëse mendoni, për shembull, për njerëzit që studiojnë gjuhë dhe duan të jenë në gjendje të mbajnë hapin me aplikimet në gjuhën që studiojnë, gjërat ndryshojnë . Isshtë vetëm një shembull i mundësive që na ofron ky aplikacion i vogël.

Vendi ku unë jetoj është një vend afër aeroportit Gran Canaria ku po zhvillohet një përzierje e rëndësishme kulturore. Mund të shkoj aq larg sa të them se në qendrat arsimore ka më shumë se 40 kombësi të ndryshme. Një aplikacion si ky mund të ndihmojë gjithashtu njerëzit që nuk flasin spanjisht të kenë nevojë për ndihmë.

Ky aplikacion quhet Ndërrimi gjuhësor dhe kjo do të na lejojë të zgjedhim gjuhën në të cilën duam një aplikim të caktuar. Kjo lejon ndryshimin e gjuhës së të gjitha aplikacioneve në të njëjtën kohë ose ndryshimin në disa aplikacione në gjuhë të ndryshme në të njëjtën kohë.

Ekrani i instalimit të ndërruesit të gjuhës

Funksionimi i aplikacionit është shumë i thjeshtë dhe sapo ta hapim do të shohim që tregohet një dritare ku do të jenë të gjitha aplikacionet që kemi instaluar në sistem. Ndërsa zgjedhim aplikacionet, në të djathtë kemi një drop-down me gjuhët në dispozicion për secilën prej tyre. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni gjuhën që dëshironi dhe të klikoni "hedh". Aplikacioni gjuha e të cilit kemi ndryshuar do të riniset dhe do të shfaqet përsëri në gjuhën e specifikuar, ndërsa pjesa tjetër e sistemit operativ dhe aplikacionet mbeten në Spanjisht.

SWITCHER I GJUHAVE TEST

Aplikacioni është plotësisht falas dhe ju mund ta shkarkoni nga faqja e internetit e zhvilluesit që lejon donacione që ju i konsideroni të përshtatshme.

FAQJA ZHVILLUES PITR SWITCHER GJUHA

Siç mund ta shihni, me këtë aplikacion, ju do të jeni në gjendje të retushoni fotot me iPhoto në Anglisht, të bëni filma me iMovie në Kinezisht dhe të lundroni në Safari në Rusisht.

Më shumë informacion - Si të instaloni kontrollorët e drejtshkrimit në OSX


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.