Ndaj skedarët e mëdhenj në ato më të vegjël me Split

Kur bëhet fjalë për ndarjen e skedarëve të mëdhenj, për fat të keq ne nuk mund ta bëjmë atë përmes një emaili të thjeshtë Për shkak të kufizimeve që ata na ofrojnë në lidhje me madhësinë maksimale të skedarëve, në shumicën e rasteve. Apple nëse na lejon, duke e ngarkuar atë në iCloud dhe duke dërguar një mesazh me një lidhje tek marrësi.

Por jo gjithmonë dhe në madhësi të caktuara të skedarëve, operacioni nuk është i mundur. Një zgjidhje e thjeshtë është ngarkoni atë në një shërbim të ruajtjes së reve dhe ndaje prej andej. Ose, ne mund të përdorim aplikacionin Split, një aplikacion që ndan skedarët në ato më të vegjël.

Nëse kemi një skedar që zë disa GB dhe ne duam ta ndajmë atë, falë Split, ne mund ta ndajmë atë në disa skedarë në mënyrë që të jetë shumë më e lehtë për ta ndarë atë sa më shpejt. Gjithashtu, si Split është një aplikacion falas, jo marrësi i skedarëve mund ta shkarkojë atë pa pasur nevojë të harxhojë një euro të vetme.

Funksionimi i ndarjes është shumë i thjeshtë. Sapo të ekzekutojmë aplikacionin, nëse duam të ndajmë një skedar në ato më të vegjël duhet të klikojmë në Split. Nëse, përkundrazi, duam t'u bashkohemi atyre, duhet të klikojmë në Join dhe t'i tërheqim skedarët tek aplikacioni.

Nëse duam të ndajmë një skedar, kur klikojmë në Split, aplikacioni do të na kërkojë të tregojmë rrugën ku ndodhet skedari që do të ndahet dhe të vendosim numrin e skedarëve në të cilët duam ta ndajmë. Në fund zgjedhim direktorinë e destinacionit të skedarëve të krijuar dhe klikojmë në Split për të filluar punën.

Ky aplikacion është në dispozicion falas përmes Mac App Store, por gjithashtu, gjithashtu është në dispozicion përmes GitHub në këtë lidhje, përmes së cilës mund të merrni kontakt me zhvilluesin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.