Boon do të ndërpritet me Apple Pay në tetor

ndihmë

Vetë shërbimi bankar ishte përgjegjës për njoftimin e tërheqjes së shërbimeve të tij të përbashkëta me Apple Pay. Kjo do të thotë që të gjithë ata përdorues që kanë Kartat bankare Boon të shoqëruara me Apple Pay nuk do të jenë më në gjendje t'i përdorin ato me këtë shërbim nga tetori i ardhshëm 2020.

Boon u bashkua me shërbimin Apple Pay për kontinentin e vjetër nga e para dhe arriti në vendin tonë vitin e kaluar 2017. Sot shumica e bankave të mëdha dhe njësive të tjera financiare e kanë aktive këtë shërbim Apple Pay, por ajo që Boon sapo ka njoftuar është saktësisht e kundërta, që ai po largohet.

Më 3 tetor ata do të ndërpresin shërbimin

Cicërima në Llogaria zyrtare e Boon konfirmoni nisjen tuaj për muajin tjetër të tetorit:

Rimbushja automatike e bilancit, mundësia për të tërhequr para ose pagesa të bëra pas kësaj date mund të ketë tarifa shtesë nga banka te klienti, kështu që gjëja më e mirë që mund të bëni në rast se keni një kartë të kësaj njësie të lidhur me shërbimin e Apple, Apple Paguaj, është ta eliminosh atë sa më shpejt të jetë e mundur dhe të kërkosh alternativa të tjera. Sipas Reuters, njoftimi i largimit të Boon nga shërbimi i Apple vjen pas kompania e saj mëmë, Wirecard, do të paraqesë kërkesë për falimentim pas një sërë skandalesh financiare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.