Aktivizoni modalitetin e errët të High Sierra në macOS Mojave.

Pas disa javësh me macOS Mojave, nëse vendosëm të bënim një sondazh mbi përshtypjet e modalitetit të errët të macOS Mojave, ne kryesisht gjetëm grupe që e duan, grupe të tjera që e aktivizuan, por më vonë u kthyen në modalitetin tradicional dhe të tjerë që i pëlqen. iniciativa e Apple, por ata gjejnë disa shqetësime si shkalla e vogël gri në ndërfaqen e aplikacioneve të ndryshme.

Ka një zgjidhje. Kjo ndodh duke miratuar modaliteti i errët macOS High Sierra në Mojave. Në këtë mënyrë kemi menu bar dhe dok në të zezë dhe pjesa tjetër e aplikacioneve në ngjyrën e tyre të zakonshme.

Nëse zgjidhni këtë opsion të paktën derisa të zhvillohet më shumë mënyra e errët e macOS Mojave, mund ta ndiqni këtë udhëzues. Zgjedhja e modalitetit të errët të High Sierra nuk është një opsion Mojave i aksesuar nga preferencat e sistemit. Prandaj, ne duhet të përdorim një komanda terminale. Procesi është shumë i thjeshtë, kërkon vetëm një komandë dhe kjo mund të kthehet nëse lodhemi ose nuk pritet. Për ta bërë këtë, duhet të ndiqni udhëzimet e mëposhtme:

 1. Qasja në preferencat e sistemit - i përgjithshëm. Informacioni i parë është të zgjidhni mënyrën e errët të Mojave. Që ajo të hyjë në fuqi, duhet të zgjedh mënyra e pastër.
 2. Tani duhet të hapni aplikacionin e terminalit. Nëse nuk dini si ta bëni, mund të shkoni te lëshuesi i parazgjedhur i aplikacionit të macOS, Ndriçoj. Tani shkruaj terminalin.
 3. Pas hapjes së terminalit, shkruani sa vijon komandëdefaults write -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Yes
 4. Meqenëse është një veprim i rëndësishëm i sistemit, ne rekomandojmë mbyllni sesionin nga blloku i sipërm i majtë ose rinisni.
 5. Pasi seanca të hapet përsëri, shkoni te preferencat e sistemit përsëri, shtypni në përgjithësi, ku do të shihni përsëri modalitetin e dritës dhe mënyrën e errët.
 6. Pasi të klikoni në mënyra e errët, modi i errët macOS High Sierra do të miratohet.

Më në fund, kemi parashikuar që procesi mund të kthehet mbrapsht. Për ta bërë këtë, bëni të njëjtat hapa, por tani komanda e terminalit duhet të jetë:defaults write -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool No


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.