Redshift përshtatet me M1 dhe përdoruesit e tij janë "mahnitur" me shpejtësinë e pasqyrimit

RedShift

Më pak se një javë e mbetur për atë të ri ngjarje molle, njoftoi për të martën e ardhshme, 20 prill. Dhe një nga pajisjet që paraqiten mund të jetë një iMac i ri nga epoka e Apple Silicon, i cili është shumë i nevojshëm në treg, veçanërisht për klientët e mëdhenj profesionistë.

Maxon sapo ka lansuar aplikacionin e saj profesional të pasqyrimit RedShift për Mac, si Intel ashtu edhe M1. Dhe një nga klientët e tij, kompania e prodhimit të animacioneve Lunar Animation, është e habitur nga shpejtësia e dhënies së interpretimeve. Gjëja qesharake është se ai ka qenë në gjendje ta provojë atë vetëm në një mini mini ose një MacBook Pro nga Apple Silicon. Ju do të jeni ndër të parët që do të blini disa iMac për studimin tuaj.

Maxon postoi sot se softueri i tij i famshëm i dhënies së Redshift është duke filluar për macOS. Softueri funksionon pa probleme si në kompjuterë me procesorë Intel ashtu edhe në Apple Silicon të ri me procesorë ARM M1, duke përfituar nga API metali nga Apple.

Redshift, ofron një sërë karakteristikash të pasura, duke përfshirë ratifikimin, rrjetet fleksibël të hijes, turbullimin e lëvizjes, AOV, daljen e thellë, EXR të shtresuar dhe shumë më tepër. Ndryshe nga interpretuesit e tjerë të GPU-së, Redshift është një softuer profesional për dhënie që i lejon artistët të akordojnë mirë cilësinë e teknikave individuale për të marrë ekuilibrin më të mirë të performancës / cilësisë për prodhimin.

Softueri është optimizuar për tu ekzekutuar në të dy Mac me procesorë Intel dhe më të rinj me arkitekturë ARM, dhe kompania thotë se rezultatet e para tregojnë një shfaqje spektakolare në Mac me M1.

Animacioni Lunar "mahniti" me performancën e M1

Testuesit e hershëm të Redshift në macOS kanë raportuar disa rezultate shumë të rëndësishme të performancës. James Rodgers, Drejtor i Animacion hënor, me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, ka bërë përshtypje.

Fjalët e tij pasi provuan Redshift në një Silicon Apple ishin: "Ne po shohim disa rezultate" të çmendura "kur bëjmë me Redshift në një MacBook Pro M1. Një kornizë tipike me efekte shumë të rënda që ne krijuam për Mythic Legends, një lojë e lëvizshme strategjike e lëvizshme nga Outfit7, më parë duheshin 26 minuta për të dhënë një kornizë të vetme. Tani po jepet në vetëm 58 sekonda! "

Redshift për Intel Macs do të jetë në dispozicion këtë javë. Versioni për Apple Silicon do të dalë kur të jetë i disponueshëm macOS Big Sur 11.3. Në ndërkohë, nëse jeni të interesuar të provoni Redshift për macOS, mund të gjeni një version të testit beta në web nga Maxon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.