Ndryshoni daljen e audios nga stereo në mono në OSX

Stereo-0

Me kalimin e kohës, bota e tingullit i është nënshtruar një evolucioni, si dhe aspekteve të tjera të teknologjisë si në studiot e pajisjeve ashtu edhe në metodën e përdorur për të riprodhuar audion me rritjen e besueshmërisë në atë pajisje, kështu që mënyra lindi stereo për të përfshirë dy kanale të pavarura që mund të zgjerohen hapësira e dëgjimit dhe kështu e mbështjell më mirë dëgjuesin.

Tani do të pyesni veten, në cilën arsye do të më çonte mua përkeqësoj mënyrën se si luhet tingulli i kompjuterit tim? Isshtë një pyetje shumë logjike por ka dy përgjigje që mund të shërbejnë si parim për ta bërë këtë, njëra prej tyre padyshim që u drejtohet njerëzve që kanë aftësi të kufizuara në të dëgjuar, kështu që është e mundur që në një nga Veshët e saj mund të mos jetë në gjendje të vlerësojë të gjitha detajet e asaj që po dëgjon, është më e dobishme për ta që ta vendosin tingullin në mono.

Arsyeja tjetër do të ishte të ishim në një mjedis ku nuk mund të shijojmë muzikë gjatë kohës së lirë. Një nga shembujt më të dukshëm do të ishte në punë kur ka më shumë njerëz që nuk duam t'i "shqetësojmë" me muzikën tonë, nëse na lejojnë të dëgjojmë diçka, duke vendosur kufje, por sigurisht, është gjithashtu normale që ne duam të jemi të vëmendshëm në rast se ata na tregojnë diçka dhe kanë një vesh të zbuluar në rast se kërkojnë vëmendjen tonë.

Atshtë në këtë kohë ku ne mund të ndryshojmë në mënyrë të përsosur daljen e audios në mono për të dëgjuar dy kanalet stereo në një dhe të mos humbasim asnjë detaj të asaj që po dëgjojmë, pasi që nëse e lëmë atë stereo dhe nuk do të dëgjonim përmes dy kufje, do të humbnim një kanal. Për ta konfiguruar, duhet vetëm të ndjekim këtë rrugë:

Preferencat e sistemit> Mundësia e hyrjes> Audio> Luaj Stereo Audio si Mono

Stereo-1

Me këtë do ta kemi, ne mund të dëgjojmë atë që duam me shumë detaje pa humbur njërin nga dy kanalet dhe në fund të fundit, cilësia e dëgjimit.

Më shumë informacion - Veshë më të mirë, teori muzikore dhe trainer veshësh për Mac

Burimi - Cnet


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.