Gjithçka që dimë për MacBook Pro Retina të mundshme të fundit në fund të vitit 2016

Lajme që do të integronin MacBook Pro të ri 2016

Jemi në atë moment ku vështirë se mund të besojmë se Apple nuk lançon një MacBook Pro të ri këtë muaj me lajmet që kemi parë në thashetheme dhe rrjedhje, diçka që mund të jetë e rrezikshme nëse atëherë me të vërtetë nuk është saktësisht ajo që presim. E vërteta është se kjo thënie se "kur lumi tingëllon, ai mbart ujë" është shumë e vërtetë në shumicën e rasteve, por te Apple dhe me produktet e saj nuk mund të themi se kjo është gjithmonë e vërtetë. Nga ana tjetër, çfarë nëse jemi të qartë ose duket qartë është se Macs do të jenë protagonistët këtë muaj, tani vetëm konfirmimi zyrtar nga kompania mungon për të rritur më tej «hype» -in e përdoruesve.

Ajo që do të shohim është një përmbledhje e vogël e gjithçkaje që dimë ose po përflitet për këtë MacBook Pro të ri. Për të filluar me përmbledhjen nuk mund të mos përqendrohemi Ai ekran OLED me prekje që supozohet se zëvendëson tastet e funksionit, duke qenë çelësi për të qenë në gjendje të kryejmë veprime ekskluzive me aplikacionet për Mac përveç që punojmë si këto çelësa që kemi sot. Ky panel do të vendoset në krye të atij numerik dhe është nxitja kryesore në thashetheme.

makbook-pro

Një detaj tjetër që pak përmendin është përshtatja e menteshave të MacBook-ut të ri 12-inç me këto MacBook Pro të reja. Kjo do të zvogëlonte hapësirën brenda Mac, duke kursyer kështu hapësirë ​​për komponentët e tjerë të brendshëm të pajisjeve dhe madje edhe zvogëluar plus trashësinë e pajisjeve e cila sot ka 1.8 cm në modelet e disponueshme.

Tastierë flutur, trackpad i ri më i madh dhe sensor Touch ID. Tastiera e MacBook-ut të ri mund të jetë një tjetër ndryshim në këtë Pro të ri së bashku me një trackpad më të madh dhe me sensorin e gjurmës së gishtit Touch ID për të zhbllokuar Mac.

makbook-pro-1

Lidhshmëria do të jetë një nga pikat e forta të këtij MacBook Pro të ri dhe duhet të kemi parasysh që USB C është sot në shumë kompjuterë. Kjo portë USB C mund të jetë metoda e lidhjes për këtë MacBook Pro të ri pranë HDMI dhe mbase duke lënë mënjanë Thunderbolt. Disa thashetheme flasin vetëm për portet USB C dhe duke lënë jashtë edhe folenë audio 3,5 mm, kjo do të shihet ...

Procesori i ri Intel, RAM gjithnjë e më i mirë dhe pjesa tjetër e përbërësve të brendshëm u përmirësuan për ta bërë këtë MacBook Pro të ri një bestseller të vërtetë. E gjithë kjo dhe rinovimi i mundshëm i MacBook Air, shpresojmë se është e vërtetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Adrian (@myxelloss) dijo

  Shpresoj te jete e vertete! Unë kam qenë duke pritur për këtë rinovim për muaj për të blerë MacBook tim të parë dhe pritja është e gjatë

 2.   Arihans dijo

  Unë vazhdoj me macbook pro 2009 duke pritur që kujtimet ddr4 në mac të bëjnë ndryshimin, sepse e përdor për të punuar dhe për më pak aktualisht nuk ia vlen të ndryshohet, dhe më pak të dish që sjell vetëm porte usb-c, të paktën Shpresoj se sjell ngarkuesin me lidhës magnetik magnetik, arritja më e madhe e mollës, për mua, shpresoj se nuk do ta heqin atë.

bool (e vërtetë)