Ne duam një iMac 28 inç për këtë vit!

iMac 24 inç

Pas thashethemeve të fundit në lidhje me mundësinë që Apple të vonojë lëshimin e iMac 28 inç për vitin e ardhshëm, shumë nga përdoruesit e Apple po vendosin duart e tyre drejtpërdrejt në kokën e tyre për këtë. Në këtë rast duhet thënë se është një thashethem kështu që nuk ka asgjë të konfirmuar zyrtarisht dhe padyshim që kompania Cupertino nuk thotë asgjë në lidhje me të për të ruajtur atë pasiguri midis përdoruesve, rrjedhësve dhe mediave.

Në vitet më të fundit lëshimet nuk ndjekin një urdhër

Duhet të theksohet se Publikimet më të fundit të Apple në lidhje me zonjën iMac nuk janë në rend kronologjik si e tillë, kjo do të thotë që kompania nuk azhurnon pajisjet gjatë së njëjtës kohë dhe për këtë arsye ajo mund të sugjerojë një lëshim të afërt ose krejt të kundërtën, një lëshim të mëvonshëm.

Disa vjet më parë, pajisjet e Apple rinovoheshin rregullisht në fund të vitit dhe nganjëherë kishim lëshime gjatë muajit maj. Por kjo çfarë çfarë po është diçka thelbësore në lançimet e iPhone pushon së qeni kështu në Mac.

Ju duhet të mbani mend atë në maj të këtij viti u lançua modeli 24 inç iMac me procesorin M1 dhe më vonë u prezantua një iPad me të njëjtin procesor, kështu që gjithçka sugjeronte që kompania po punonte në përmirësimin e M1 për modelet e mëposhtme Mac. Tani thashethemet tregojnë se ata do të mbërrinin me procesorë Intel dhe për vitin e ardhshëm ...

Cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Z. X dijo

    Dhe për çfarë doni një iMac 28 inç? Po planifikoni ta blini? Pse kaq shumë bujë me rendin e gjuajtjeve? Kujt i intereson nëse ka një kronologji apo jo?