A mund ta përdorim retinën e re MacBook Air për të redaktuar me Final Cut?

Kur jeni duke menduar të blini një Mac të lëvizshëm, pse keni nevojë për transportueshmëri ose duhet ta lëvizni nëpër pjesë të ndryshme të shtëpisë, vlerësoni se cila pajisje ju intereson më shumë. Nëse analizoni binomin e transportueshmërisë / performancës, së shpejti do të merrni një zgjidhje për pjesën e parë të problemit tuaj.

Por pjesa e dytë është të dimë nëse ky ekip do të "durojë" programe që kërkojnë një përdorim të konsiderueshëm të burimeve. Në këtë rast, ato janë bërë teston me MacBook Air Retina të ri, për të parë nëse mund të punojmë në Final Cut Pro X redaktimi i videos në 4k, kur ky test duhet të jetë i disponueshëm për shumë pak. 

Analiza është kryer nga Youtuber Kraig Adams, i cili ka ngarkuar një video në kanalin e tij me testet e kryera. Adams po mban një MacBook Air 13 inç, me konfigurimin bazë. Në rezultatet e para, ne mund të avancojmë atë program shkon pa probleme. Edhe kështu, procesi i redaktimit po kryhet me konfigurimin e performancë më të mirë, kur në makineri më të fuqishme, ne mund të modifikojmë duke zgjedhur cilësi më të mirë.

Ai i gjeti problemet me Kapaciteti i memorjes SSD. Kjo pajisje, duke qenë ajo themelore, ka një 128 GB SSD dhe është shumë e shkurtër për tu redaktuar në 4k. Kur gjeni një ndryshim të rëndësishëm në kohë është kur jepni përmbajtjen. Kjo është ajo ku skuadrat "tërheqin" grafikë dhe logjikisht kjo skuadër nuk duhet të dallohet për këtë përbërës.

Prandaj, përfundimi që kemi arritur është si vijon:

 • Retina MacBook Air 2018 mund të na shpëtojë nga më shumë se një telashe duke redaktuar video ose duke retushuar foto. Sjellja e tij është më se e saktë, duke konfirmuar atë që një Mac ka për të ofruar.
 • Ne gjithashtu duhet të marrim parasysh se, Final Cut Pro X funksionon shumë mirë, madje edhe në Mac me disa vjet. Isshtë një detyrë optimizimi shumë e suksesshme.
 • redaktoni video përveç 4k nuk duhet të keni problem. Një gjë tjetër do të jetë eksporti, i cili do të zgjasë më shumë se makineritë më të fuqishme.
 • redaktoni me siguri, nuk mund të përdorni MacBook Air.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Sanchez dijo

  Dhe si do të shkonte me Logic x?

  1.    Qytetari Juca dijo

   Jose Sánchez për të qenë audio, detyra është më pak e komplikuar

  2.    Jose Sanchez dijo

   Qytetar faleminderit shumë !!