Ne tashmë e dimë datën e premierës së serisë Fundación në Apple TV +

themel

Disa ditë më parë, një redaktor në MacRumos mori një email që njoftonte datën e disa prej publikimeve të ardhshme në Apple TV +. Midis tyre ishte Fundación, edhe pse u tregua vetëm se shtatori ishte muaji i zgjedhur për premierën e tij në Apple TV +.

Nuk kanë kaluar shumë ditë që Apple të konfirmojë zyrtarisht lajmin përmes një rimorkio të re të serisë së Fondacionit, një rimorkio që ju tregojmë në këto linja dhe që na fton në 24 Shtator për premierën e Fundación, një seri e trillimeve shkencore që duket shumë mirë, të paktën siç kemi parë në dy rimorkiot që ka publikuar.

Seria e Fondacionit është shkruar nga Josh Friedman dhe David S. Goyer, të cilët nga ana tjetër gjithashtu shërbejnë si regjisor dhe producent ekzekutiv. Fondacioni bazohet në librat e shkruar nga Isaac Asimov dhe përbëhet nga pothuajse njëzet.

Disa javë më parë, një prodhues i serialit deklaroi se ky serial do të përbëhej nga 80 episodet se, nëse mesatarisht kemi dhjetë episode në sezon, do të kemi argëtim për 8 vitet e ardhshme.

Në janar të vitit të kaluar, xhirimet e këtij seriali në Irlandë, u vlerësuan si prodhimi më i madh në historinë e vendit, duke punësuar më shumë se 500 persona. Në Mars të po këtij viti, prodhimi u paralizua si të gjitha prodhimet audiovizive, jo vetëm Apple, për shkak të koronavirusit.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.