Ne testuam kufjet e lojrave Astro A10. Cilësia e lojërave me një çmim të shkëlqyeshëm

Astro A10 Side

Në këtë pikë jemi të sigurt se më shumë se një e di tashmë Firma astro. Kjo është një nga filialet e shumta të Logitech-it të madh, një kompani që njihet mirë nga të gjithë ne dhe nga miliona përdorues në mbarë botën që shijojnë produktet e saj.

Në këtë rast, kompania na ka lënë disa kufje të fokusuara tek të gjithë ata që janë lojtarë, lojtarët e vërtetë. Ky është modeli A10, një model kufjesh që ka një dizajn vërtet spektakolar dhe ajo që është më e habitshme është se çmimi i tij është vërtet shumë i ngushtë për cilësinë e materialeve dhe audios që ofron.

Sot do të shohim pak më shumë detaje rreth këtij lloji të kufjeve që pavarësisht se janë të përqendruara te lojtarët, ato janë ende kufje që mund të përdoren në çdo pajisje Apple, qoftë iPhone, Mac apo iPad. për sa kohë që ata kanë një lidhës jack 3,5 mm pasi në këtë rast bëhet fjalë për një kufje me tela.

Dizajni dhe cilësia e materialeve të Astro A10

Kutia e përparme Astro A10

Në këtë pikë duhet të themi se kufjet kanë një dizajn vërtet i mirë dhe cilësi materialesh. Është e vërtetë që këto janë kufje plastike dhe do t'ju them se në pamje të parë duken të cilësisë së dobët, por asgjë nuk është më larg nga e vërteta. Dizajni i tyre ndjek linjën e kufjeve astro, kështu që nëse ju pëlqejnë kufjet me këtë dizajn, ato janë mjaft të ngjashme me pjesën tjetër të produkteve që kanë në katalogun e tyre.

Këto A10 kanë jastëkë vërtet të rehatshëm edhe nëse i keni veshur për shumë orë. Personalisht mund te them qe pas rreth tre oresh perdorimi te vazhdueshem nuk kam ndjere asnje lloj siklet, edhe pse eshte e vertete qe jane disi te vogla ne cdo drejtim, si jaskat qe mbulojne veshet ashtu dhe vete helmetat ne pergjithesi. Kjo ka pjesën e saj të mirë dhe se duke qenë të vogla ato përshtaten kudo dhe ne mund t'i ruajmë lehtësisht në çantën e shpinës së pajisjes.

Siç themi ne Dizajni është mjaft modern dhe ndjek linjën e produkteve të tjera të kësaj firme të njohur, na ndihmon me një pozicion të mirë ndërsa jemi duke luajtur ose duke dëgjuar muzikën tonë të preferuar kudo. Është e vërtetë që mikrofoni është disi i madh nëse i përdorim këto kufje për të dëgjuar muzikën tonë, por nuk duhet të shqetësohemi për këtë pasi është mbledhur në pjesën e shiritit të kokës dhe do të duket më pak ergonomik kur jemi. duke e përdorur atë.

Është e rëndësishme të theksohet se rezistenca e këtyre kufjeve ndaj përdredhjes dhe të tjerave është më se e dëshmuar dhe megjithëse ne nuk e rekomandojmë ta bëni këtë në mënyrë që të mos vuajnë, mund të shihni në faqen e internetit se si e përdredhin pjesën e shiritit të kokës dhe ato kthehen në pozicionin e tyre pa u dridhur me zor. Rezistenca e këtyre A10 ndaj rënieve dhe të tjerave është spektakolare falë materialeve të përdorura për prodhimin e tij.

Për sa i përket ngjyrave, ato ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë të tyre. duke përfshirë një model me ngjyrë nenexhik, gri, një të bardhë me ngjyrë anash, të zezë dhe lejla. Shumëllojshmëria e ngjyrave është vërtet interesante dhe ofron një gamë të gjerë mundësish për të gjitha shijet.

Cilësi audio

Kuti Astro A10

Në këtë pikë, nuk ka mbetur asgjë për të thënë, veçse po përballemi me kufje vërtet spektakolare për sa i përket cilësisë së audios. Këto janë kufje specifike për ata përdorues që duan të luajnë me cilësinë më të mirë të mundshme të zërit dhe dëgjoni të gjitha hapat dhe tingujt e nevojshëm në një lojë.

Ata kanë bas shumë të mirë nëse ju lejojnë gjithashtu të dëgjoni muzikë të qetë me ta pasi cilësia e zërit është e lartë. Nga ana tjetër, forma e tyre i bën ato kufje që Na izolojnë shumë nga jashtë dhe jastëkët përshtaten me veshët tanë, duke izoluar shumë mirë zhurmën. të jashtme. Kjo është padyshim një pikë shumë e rëndësishme për këtë lloj kufjeje pasi në lojëra kërkohet përqendrim maksimal dhe me to mund ta keni atë.

Këto nuk janë kufje specifike për të dëgjuar muzikë por siç themi e lejojnë këtë opsion për të gjithë ata që duan t'i përdorin për të. Në këtë rast mund të themi se kufjet përmbushin në mënyrë perfekte funksionin e tyre dhe lejojnë përdoruesin të dëgjojë çdo lloj muzike, po, duke përdorur gjithmonë lidhësin e folesë 3,5 mm.

Pa dyshim, ne kemi kufje specifike për të gjithë ata lojtarë kërkues, por në firmë ata kanë modele të tjera që janë disi superiore për sa i përket cilësisë së audios. Kjo varet gjithmonë nga buxheti që keni për këtë lloj aksesorësh, mundeni shikoni të gjitha modelet në faqen zyrtare të Astro dhe zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë, këto A10 përmbushin në mënyrë të përkryer qëllimin e tyre.

Përmbajtja dhe specifikimet e kutisë

Përmbajtja Astro A10

Në këtë rast duhet të themi se kufjet kanë gjithçka që ju nevojitet për të filluar të luani kutia përfshin një kabllo mjaft e gjatë në të cilën është shtuar edhe një kontroll për të ngritur dhe ulur zërin sipas dëshirës tonë. Na mungon fakti që ky kontroll i shtuar në kabllon 3,5 mm nuk lejon që mikrofoni të mbyllet.

Brenda kutisë gjejmë edhe një Kabllo adapter me dy prize per te gjithe ata qe perdorin PC dhe kane karte zanore. Mund të përdorim lidhësit rozë dhe jeshil në përshtatës për mikrofonin dhe kufjet. Në këtë mënyrë ju merrni cilësi më të mirë të zërit në lojëra. Natyrisht një broshurë me garancitë dhe udhëzimet për përdorim, si dhe një ngjitëse që mund ta vendosni kudo.

Paketimi dhe prezantimi kur hapni kutinë e këtyre kufjeve është me të vërtetë i cilësisë së lartë dhe Astro është një nga markat më të mira për kufjet gamer. Këto janë disa nga specifikimet kryesore të A10:

 • Mikrofoni: Mikrofoni me një drejtim 6,0 mm
 • Lidhja: Mbi vesh
 • Lidhja: fole 3,5 mm me 5 pin
 • Drejtues: Magnet neodymium 32 mm
 • Përgjigja e frekuencës: 20 – 20.000 Hz
 • Shtrembërimi: <3% në 1kHz 104dB +/-3dDB në 1kHz
 • Impedanca DC 32 ohms
 • Pesha pa kabllo: 246 gram
 • Lartësia: 17,3 cm (rrëshqitësi i mbyllur)
 • Gjerësia: 18,3 cm
 • Thellësia: 7,7 cm

Çmimi i Astro A10

Në këtë rast nuk ka kufje, siç e kemi thënë që në fillim, ato nuk ofrojnë çmim të lartë për përdoruesin, janë kufje mjaft të lira duke marrë parasysh veçoritë e tyre, cilësinë e zërit dhe se janë të dizajnuara posaçërisht për lojtarë. . Çmimi i ofruar në vetë faqen gastro është 61,99 € edhe pse është e vërtetë që në disa promovime mund të gjenden edhe më lirë.

Astro A10
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
61,99
 • 100%

 • Astro A10
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Cilësia e zërit
  Redaktori: 95%
 • Përfundon
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

rekuizitë

 • cilësi e mirë e zërit
 • Përfundime cilësore dhe rezistente
 • çmim shumë i mirë

Contras

 • Ndoshta pak i vogël në dimensione

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.