Ne testuam trackpad Logitech T651 me shumë prekje për Mac

Logitech Trackpad

Kur flasim për një trackpad me shumë prekje për Mac, Apple është e para që më vjen në mendje, megjithëse ka mundësi të tjera.

Një nga këto alternativa është Logitech T651 Ajo ofron disa avantazhe dhe disavantazhe krahasuar me atë në Cupertino dhe, siç kemi qenë në gjendje ta provojmë atë, ne do t'ju tregojmë rreth tyre pas kërcimit.

Dimensione cilësore dhe bujare për të bërë gjeste

Logitech është sinonim i cilësisë dhe kjo faqe me shumë prekje nuk mund të provojë ndryshe. Meqenëse e nxorëm nga kutia e saj, aksesori tregon një dizajn shumë të pastër, veçanërisht duke theksuar sipërfaqen e madhe në të cilën mund të kryejmë gjeste me të gjithë gishtat e dorës pa probleme hapësinore.

Prekja kur rrëshqitni gishtin në sipërfaqen e trackpad është fantastike. Kjo është arritur falëpërdorimi i qelqit si material, i njëjti që Apple përdor në trackpads e saj.

Logitech Trackpad

Për të lidhur trackpad-in Logitech me Mac-in tonë duhet të ndiqni disa hapa. E para është të ekzekutoni magjistarin e lidhjes Bluetooth dhe shtypni butonin që do të gjejmë në pjesën e poshtme të T651. Automatikisht, kompjuteri do ta njohë atë dhe do të lidhet për përdorim të menjëhershëm.

Megjithatë, Instalimi i softuerit Logitech bëhet një parakusht nëse duam të shijojmë gjestet me shumë prekje dhe vizionin e nivelit të mbetur të autonomisë që i ka lënë bateria.

Pasi të instalohet programi, nga menuja Settings mund të konfigurojmë të gjithë parametrat për të personalizuar trackpad Logitech sipas dëshirës sonë.

Logitech Trackpad

Kur gjithçka të jetë e vendosur, funksionimi i trackpad do të jetë i patëmetë në të gjitha llojet e situatave.

Duhet të theksohet se për këtë produkt ai gjithashtu ka një mekanizmi fizik i klikimit. Ndryshe nga ajo e Apple, ky klikim fizik është i integruar në dy kauçukët e poshtëm që parandalojnë rrëshqitjen e trackpad në tavolinë. Kur shtypen në sipërfaqe, këto dy gome zhyten pak dhe prodhojnë ndjesinë e shtypjes së një butoni.

Duke pasur parasysh dimensionet e trackpad, ndërsa rritim lartësinë e gishtit, më e komplikuar bëhet ushtrimi i presionit. Diçka e ngjashme ndodh edhe në Apple, por në një masë më të vogël.

Logitech Trackpad

Në favor të tij, T651 ofron një bateri të brendshme që mund ta rimbushim duke përdorur një kabllo microUSB. Kështu që ne harrojmë se duhet të përdorim bateri (si pista e Apple) dhe mund të vazhdojmë të përdorim aksesorin ndërkohë që ai karikohet.

Çmimi i rekomanduar i trackpad Logitech T651 është 69 euro, dy më pak se ajo e Apple. Vendimi për njërin ose tjetrin do të varet nga preferencat tona pasi të dy janë të barabartë në cilësi.

Më shumë informacion - Logitech mbështet pajisjet tuaja të lojërave në OS X


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.