Nekoze, një aplikacion 'për dhimbjen e shpinës'

nekoze-1

Një aplikacion kurioz që më duket interesant dhe i dobishëm për ta provuar është Nekozeplotësisht falas në Mac App Store Undshtë padyshim një nga këto aplikacione që mund të duket në shikim të parë një nga ato aplikacione që ne do të eleminojmë shpejt nga Mac-u ynë, por mund të ndodhë që për ata prej nesh që kalojnë shumë orë para kompjuterit do të jetë i dobishëm dhe përfundoni duke e përdorur atë çdo ditë.

Aplikimi ka një detyrë shumë të thjeshtë dhe specifike, kjo nuk është askush tjetër veçse mbajmë shpinën në një qëndrim të saktë përpara ekranit e Mac-së sonë. rightshtë e drejtë, me Nekoze të instaluar në Mac-in tonë, shpina jonë do të na falënderojë me kalimin e kohës dhe kjo është për shkak se qëndrimi në karrige është shumë i rëndësishëm nëse duhet të kalojmë shumë orë ulur para monitorit.

Ky aplikacion i thjeshtë, por i dobishëm, lëshon tingullin e një mace meowing dhe na tregon një njoftim në pjesën e sipërme të djathtë të Mac tonë ndërsa zhytemi në karrigen përpara Mac-ut tonë pa e kuptuar.

nekoze-2

Për të kryer këtë detyrë përdorni kamerën e integruar në Mac-in tonë gjë që unë imagjinoj 'rregullon imazhin e parë sapo të aktivizojmë aplikacionin dhe të shtypim butonin' start '; Ne gjithashtu mund të konfigurojmë aplikacionin që të nisë automatikisht kur fillojmë Mac-in tonë në mënyrë që të mos shqetësohemi për aktivizimin e tij.

Përbëhet nga një menu e thjeshtë e preferencave, klikoni në ikonën në menunë e sipërme të djathtë dhe hyni në menunë. Kjo na lejon të rregullojmë disa opsione të tilla si: aktivizoni ose çaktivizoni nisjen automatike të aplikacionit kur filloni Mac, hiqni njoftimin e zërit (meowing mace) ose rregulloni vëllimin e tij (meow mace). Gjithashtu na ofron mundësinë e rregullimit dhe kalibrimit të frekuencës në të cilën marrim njoftime si dhe ndjeshmërinë e tyre ndaj lëvizjeve tona.

nekoze-3

Bestshtë më mirë ta provoni Kështu që ju mund të shihni se si funksionon, unë e lë atë të instaluar për momentin dhe mund të duket 'i bezdisshëm' në fillim, por ne do të përfundojmë duke falënderuar meows e saj

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion -  Skanimi i LAN-Skanuesi i rrjetit monitoron pajisjet tuaja të rrjetit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.