Netflix mirëpret Apple TV + dhe Disney +

Netflix

Meqenëse Apple do të paraqesë shërbimin e saj video streaming, Apple TV +, si Disney përmes Disney +, shumë përdorues kanë filluar të marrin në konsideratë me cilën prej ofertave të ndryshme duhet të qëndrojnë. nuk janë të gatshëm të paguajnë për të gjitha abonimet, përkundër faktit që të dy ofertat e Apple dhe Disney së bashku janë më të lira se Netflix.

Disa ditë më parë, ne publikuam një sondazh në të cilin3 nga 4 përdorues nuk kanë planifikuar të zëvendësojnë pajtimin në Netflix për të cilën do të na ofrojnë edhe Apple edhe Disney. Shumëllojshmëria e gjerë e titujve që kemi në dispozicion në Netflix nuk do ta gjejme në ndonjë platformë tjetër të krijuar së fundmi, ose në ndonjë nga veteranët si Netflix.

Apple TV +

Netflix sapo ka publikuar rezultatet financiare për tremujorin e tretë të vitit 2019, me më pak se dy javë përpara për të lançuar Apple TV +. Në letrën drejtuar aksionerëve, ku ai ka komunikuar rezultatet, ai shprehet se njeh kërcënimin që Apple TV + mund të paraqesë, por ai nuk është i shqetësuar.

Kompania pretendon se konkursi është gjithmonë i mirëpritur dhe se Netflix ka qenë gjithmonë duke konkurruar kundër TV tradicional, kështu që Ai kurrë nuk ka ndalur së luftuari për të vazhduar dhe për të vazhduar të rritet.

Disney +

Ai gjithashtu pretendon se ndërsa rivalët e tij kanë tituj të shkëlqyeshëm, nuk mund të konkurrojë për të përputhur diversitetin e përmbajtjes që aktualisht mund ta gjejmë në Netflix. Konsumi i televizionit vazhdon të zhvendoset drejt transmetimit të përmbajtjes, falë komoditetit që ofron kjo dhe asaj që kontribuojnë logjikisht si Apple TV + ashtu edhe Disney +.

Apple TV + do të jetë në dispozicion nga 1 nëntor në më shumë se 100 vende, Disney + do të fillojë në 12 nëntor, megjithëse vetëm në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Hollandë dhe disa ditë më vonë në Zelandën e Re dhe Australi. Vendet e tjera do të duhet të presin, të paktën deri në fillim ose në mes të vitit 2020.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.