Kanali sportiv NFL vjen në Apple TV

nfl-mollë-tv-1

Nëse jeni një nga përdoruesit që kanë të lidhur Apple TV në shtëpi, tani mund të shijoni përmbajtjen e disponueshme në kanalin NFL. Ky kanal është kanali i parë që kemi në Apple TV kushtuar vetëm dhe vetëm futbollit amerikan, diçka që shumë përdorues që e duan këtë sport do ta vlerësojnë, por veçanërisht në Shtetet e Bashkuara.

Aktualisht shumë përdorues të Apple TV mund të shikojnë dokumentarë apo edhe disa lojëra NFL në Apple TV përmes kanaleve sportive si ESPN dhe të ngjashme, por këto kanale transmetojnë të gjitha llojet e ngjarjeve sportive dhe Kanali NFL është ekskluziv për një nga sportet më të ndjekura në SHBA.

nfl-mollë-tv

Ky kanal shton opsione të ndryshme në mënyrë që abonentët e tij të mos humbasin asgjë dhe të shtojnë përmbajtje falas (video, konferenca shtypi, drita të ndritshme) për ata që nuk duan ose mund të pajtohen. Abonim për kanalin NFL ahora cuesta 1.99 dólares al mes y de momento no se pueden ver los partidos en vivo, pero añade contenido exclusivo para esos usuarios.

Otro dato importante es que el canal es compatible con la aplicación para iPhone y iPad que está disponible en la App Store. NFL se une a los canales existentes en el Apple TV que ofrecen un contenido exclusivo relacionado con varios deportes para disfrute de los usuarios. Desde luego en España el contenido cada vez es mayor, pero sigue siendo bastante escaso. Ahora esperamos ver pronto la actualización de Apple para añadir el canal donde se nos permitirá seguir el iTunes Festival de Londres del mes de septiembre. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.