Karikoni Magic Mouse gjatë përdorimit, probleme me watchOS dhe më shumë. Më të mirat e javës në Unë jam nga Mac

Unë jam nga mac

Edhe nje jave duam te bejme nje rishikim te lajmeve me te rendesishme apo te spikatura ne I am from Mac.Ne kete rast duhet te parashikojme qe java ishte plot me thashetheme dhe lajme ne lidhje me boten e Apple, ndaj ne kemi zgjedhur disa prej tyre për shqyrtojini ato këtë të dielë të parë të prillit.

Magjike Mouse

Fillojmë me një lajm që na tregon zgjuarsinë e disa përdoruesve për të qenë në gjendje të zgjidhin atë që është padyshim një nga "mutet" më të mëdha të Apple për sa i përket dizajnit. Magic Mouse nuk mund të karikohet gjatë përdorimit, kështu që një përdorues shpiku këtë vegël që na lejon të bëjmë pikërisht këtë, karikoni miun ndërkohë që ne vazhdojmë ta përdorim normalisht. Nuk është e qartë nëse do të realizohet, por tani për tani është aty.

Duket se Apple Watch ka një të re probleme me ngarkimin pas versionit të fundit të lëshuar nga Apple. Disa përdorues ankohen në rrjete se pasi kanë përditësuar Apple Watch Series 7 të tyre në watchOS 8.5, karikim i shpejtë ka ndaluar punën. Nëse jeni një nga ata përdorues, mos u shqetësoni dhe prisni që Apple ta rregullojë së shpejti me një përditësim të ri.

Ngjarja e mollës

Vazhdojmë me një tjetër lajm të spikatur të kësaj jave me të cilin i referohet konferenca e rezultateve financiare të këtij tremujori të fundit. Ka shumë dyshime nëse të ardhurat e Apple për këtë tremujor të fundit të vitit do të tejkalojnë shumë ose pak rezultatet e së njëjtës periudhë të një viti më parë. Në këtë rast kompania pritet të vazhdojë të thyejë rekordet e të ardhurave këtë tremujorDo të shohim nëse funksionon apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.