Ngjarja e Apple për 20 Prill tani është zyrtare

Event

Këtë mëngjes u shfaq një thashethem se ndoshta do të kishim një ngjarje të Apple në 20 Prill. Duket se nëse e keni pyetur Siri për ngjarjen tjetër të kompanisë, unë do t'ju jepja atë datë. Kur e mora vesh, e provova dhe nuk funksionoi më.

Pra, nuk ishte shumë e qartë nëse ishte një "false", apo ndonjë defekt në sistemin e Apple. Në këtë kohë, ne mund të konfirmojmë se kompania ka njoftuar zyrtarisht se do të mbajë ngjarjen e saj të radhës në 20 të këtij muaji.

Tani është zyrtare. Apple sapo konfirmoi disa minuta më parë se tjetra E martë, 20 Prill Në orën 19 pasdite me kohën Spanjolle, do të kemi një takim të ri virtual me rregulltarët e kompanisë për të prezantuar publikimet e radhës.

Një thashethem është përhapur disa orë më parë kur disa përdorues e kanë kuptuar se kur pyesnin Sirin për ngjarjen e radhës të Apple, ai u përgjigj me datën 20 Prill. Shpejt gabimi është korrigjuar nga Apple, por lepuri është ngritur tashmë.

Nuk është hera e parë që Siri na tregon për një ngjarje të kompanisë para se të bëhej zyrtare. Në 2016 Siri parashikoi datën e WWDC të atij viti, dhe tani ka ndodhur përsëri.

Tani mbetet të shihet se çfarë do të na paraqesin ata. Ne supozojmë se një i ri iPad Pro, dhe mbase ndonjë model tjetër Apple Silicon. Nëse tashmë kemi një mini Mac dhe MacBooks, gjëja logjike do të ishte disa iMac me procesorin M1. Do të ishte mirë.

Jon Prosser është i sigurt se do të hidhet së shpejti duke treguar se ata gjithashtu do të paraqesin ëndrrat e tyre AirTags. Por do t’i ndodhë si historia e ujkut. Askush nuk do ta besojë atë dhe Tim Cook do ta heq nga xhepi i tij. Ose jo…


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.