Ngjarja më 12 shtator do të transmetohet në transmetim për të gjithë

Diçka që tashmë është e zakonshme në fjalët kryesore të Apple është transmetimi i ngjarjes në transmetim për të gjithë ata që mund ta ndjekin atë drejtpërdrejt. Në këtë rast, ashtu si në fjalët kryesore të së kaluarës, ngjarja fillon në 10:00 të mëngjesit me kohën lokale dhe kjo do të thotë që për ne që jetojmë në Spanja prezantimi i iPhone të ri, Apple Watch dhe surpriza të tjera do të fillojë në orën 19:00 pasdite..

Këtë vit imazhi i ftesës nuk shoqëron deshifrimin e detajeve në lidhje me produktet që ata do të paraqesinClearlyshtë qartë unaza e Apple Park. Në çdo rast, me siguri gurusët e kësaj guxojnë të komentojnë disa detaje të unazave, ngjyrës ose diçkaje që mund t'i referohet produkteve të reja që shpresojmë të paraqiten.

Kryefjala mund të ndiqet nga një Mac me macOS Sierra 10.12 e tutje, nga çdo pajisje iPhone, iPad ose iPod Touch me iOS 10 ose më e lartë dhe nga çdo brez i dytë Apple TV ose më i lartë. Përveç kësaj, përdoruesit e platformave të tjera gjithashtu mund të kenë qasje në transmetim duke përdorur Chrome ose Firefox (kërkon MSE, H.2 dhe AAC) ose nga Windows 264 për sa kohë që ata përdorin shfletuesin Microsoft Edge. Gjithçka është gati për fillimin e fjalës kryesore, shënoni me të kuqe ditën 12 në kalendar çfarë po vjen nga Apple.

Në Ishujt Kanarie, si gjithmonë, do të jetë një para kësaj në gadishull dhe orari kryesor në pjesën tjetër të vendeve të Amerikës Latine mbetet i tillë:

 • Meksikë: 12:00
 • Argjentina: 14:00
 • Kili: 13:00
 • Venezuelë: 12:30
 • Kolumbi / Ekuador / Peru: 12:00

Si gjithmonë, për ata që pyesin se unë jam nga Mac, ne do të kryejmë një mbulim të gjerë të ngjarjes drejtpërdrejt së bashku me kolegët tanë nga Actualidad iPhone dhe Actualidad Gadget me mjetin që na lejon të bashkëveprojmë në (modalitetin e bisedës) me të gjithë ti Të gjithë sytë do të drejtohen te produktet e reja që Apple do të prezantojë më 12 shtator dhe pritet që mes tyre të futet një MacNdoshta do të ishte një rifreskim sesa diçka e re, por është gjithmonë mirë të kesh azhurnime në këtë pikë të vitit për gamën Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.