Ngjarja e 20 Prillit, azhurnimi i Paraleleve dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Një javë e rëndësishme për përdoruesit dhe vetë Apple pas njoftimit zyrtar të Ngjarja "Spring Loaded" për 20 Prillin e ardhshëm. Këtë javë ne filluam të fortë me një rrjedhje nga vetë Apple, përmes Siri, në të cilën ajo gjoja njoftoi një ngjarje për të 20. Më vonë, Apple zyrtarisht konfirmoi prezantimin. Si shkon java përtej konfirmimit zyrtar të kësaj ngjarje, ne kemi shumë lajme të tjera të jashtëzakonshme Unë jam nga Mac. Tani me qetësi (siç thotë ajo këngë e njohur verore) do të shohim disa prej tyre.

Ne e fillojmë këtë përmbledhje të vogël të javës me pyetja nëse tani është një kohë e mirë për të blerë një Mac. Në këtë pikë bëhet e vështirë për të blerë këto pajisje pasi ekziston një parashikim i rinovimit për këtë vit, por siç e themi gjithmonë atë kjo do të varet nga secili përdorues dhe nevojat personale.

Event

Ne nuk mund të anashkalojmë konfirmimi zyrtar nga Apple i ngjarjes në 20 Prill. Ky lajm është padyshim më i spikatur i javës dhe të gjithë ne jemi duke pritur që Apple të befasojë me disa produkte interesante në këtë ngjarje.

Versioni i fundit i softverit Parallels tashmë është i pajtueshëm me të gjithë Mac-et me një procesor M1. Ky program na lejon të përdorim Windows në MacBook tonë në një mënyrë të thjeshtë dhe efikase, përveç kësaj Me ardhjen e procesorëve M1 rrjedhshmëria në sistemin operativ Microsoft është më se e dukshme.

Apple Car

Për të përfunduar LG na befason me thashethemet në të cilat thuhet se mundet jini prodhues ose më saktë merrni pjesë në projektin Apple Car. Në këtë kuptim, lajmet e tjera në lidhje me LG që ndikuan në ndarjen e saj të lëvizshme ishin lajme, dhe kjo është LG raftoi prodhimin e telefonave inteligjentë këtë javë too.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.