Uebfaqja për të ndjekur WWDC të Apple tani është aktive

Wallpapers wwdc 2016

Kanë mbetur vetëm 4 ditë derisa të shohim CEO në kompani, Tim Cook, përsëri në skenë për të hapur një konferencë zhvilluesi i cili është burimi kryesor i lajmeve për mediat e specializuara.

E vërteta është se aplikacioni për përdoruesit e tvOS dhe iOS që dëshirojnë të ndjekin të gjitha lajmet, oraret e konferencave dhe lajmet e tjera të lidhura, kanë tashmë të disponueshëm aplikacionin e tyre që nga e marta pasdite. Tani është radha e faqes në internet të Apple për t'u përgatitur për ngjarje të veçanta dhe ajo tashmë është aktive duke pritur për fillimin e kryesores.

Kjo faqe në internet është brenda faqes së vetë Apple dhe të hënën do të fillojë të transmetojë gjithçka që ndodh në Auditori Qytetar Bill Graham në San Francisko të hënën e ardhshme nga ora 19:XNUMX pasdite në Spanjë. Për të ritransmetuar ngjarjen pa probleme ndërprerjesh ose rëniesh të mundshme të shkaktuara nga numri i përdoruesve që do të lidhen në fillim të kësaj konference, Apple ka serverat e saj gati. Zhduken ato prezantime të Apple në të cilat rëniet, vonesat ose shkurtimet në transmetim ishin një dhimbje koke e vërtetë për përdoruesit.

mollë-ngjarje-wwdc

Por jo gjithçka është reduktuar në krye të hënën e ardhshme. Megjithëse është data kryesore e fillimit të WWDC, konferencat, takimet, bisedat dhe ngjarjet e tjera për zhvilluesit vazhdojnë gjatë gjithë javës. deri me 17 qershor kur mbaron ngjarja. Vizitorë, inxhinierë dhe zhvilluesit që marrin pjesë në këtë ngjarje do të jenë protagonistët e një jave kushtuar sistemeve të ndryshme operative që Apple ka sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.