Çohuni çdo mëngjes me Alarm Clock për Mac

alarm-0

Ky është një aplikacion ideal për ata prej jush që nuk e kanë zakon të fikin Mac gjatë natës ose sepse e lini një program që punon në sfond ose thjesht sepse nuk ju pëlqen të lëvizni duke fikur dhe ndezur pajisjet për ta përdorur më vonë si një orë me zile.

E keqja e këtij aplikacioni për Alarm Clock është se logjikisht duhet të keni pajisjet e vendosura në dhomën e gjumit ose ta instaloni në MacBook për të qenë në gjendje ta lëvizni, megjithatë opsionet e personalizimit më duken të menduara mirë megjithëse shumë prej tyre janë përfshirë në këtë version.

Siç e kam thënë tashmë, ky aplikacion që ne analizojmë sot është versioni falas, kështu që shumë prej opsioneve do të çaktivizohen «Na ftoni» ta ngarkojmë në versionin e plotë me një çmim prej 2,69 €. Shkurtimi i parë është se ne mund të konfigurojmë vetëm një alarm në vend që të jemi në gjendje ta bëjmë atë me disa në të njëjtën kohë.

alarm-1

Ajo gjithashtu ka një mundësi për të vendos një fije muzikore për një kohë të caktuar para se të hyni në modalitetin e zgjimit për t'ju ndihmuar të bini në gjumë më mirë, edhe pse siç e përmenda këtë version, duke qenë falas, nuk do të na lejojë të konfigurojmë asnjë lloj muzike, duke na lënë vetëm mundësinë e zgjedhjes së një tingulli të quajtur "Zhurma e Bardhë" , e cila është mjaft e papërshtatshme për këtë, duke u bërë e pakëndshme.

alarm-2

Karakteristika tjetër është 'Nightstand' e cila do ta bëjë orën në ekran të plotë si një orë tradicionale me zile dixhitale pa qenë në gjendje të konfigurosh asgjë tjetër përveç në preferencat ku do të zgjedhim nëse duam një format 24-orësh, i cili tregon ditën e javës, të ndryshojë tingujt e alarmit ose një opsion shumë e ngjashme me funksionin 'Mos shqetëso' në iOS, ku nuk mund të bëjmë asnjë alarm të fiket brenda një afati kohor të zgjedhur nga ne.

alarm-3

Si përfundim, ky version falas pothuajse prek atë që është një demo shumë e kufizuar të versionit të paguar, kështu që nëse doni të testoni plotësisht Alarm Clock si programin e paracaktuar për t'ju zgjuar çdo ditë, përdorni më mirë versionin e plotë.

Më shumë informacion - Color Splash Studio, jepini fotove tuaja një prekje personale

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.