Knock, një aplikacion që zhbllokon Mac-in tonë pa e prekur atë

trokit-zhbllokoni-makinën tuaj

Sot ne tregojmë një aplikacion interesant dhe njëkohësisht roman për zhbllokoni Mac-in tonë duke përdorur pajisjen tonë iOS thjesht duke i dhënë nja dy 'çezme'. Aplikacioni Knock mbështet Bluetooth 4.0, i cili padyshim ka një konsum më të ulët të energjisë në smartphone ose iPad dhe është mënyra se si ne lidhemi me Mac-in tonë dhe fillojmë sesionin pa e prekur atë. Përveç kësaj, ne nuk kemi nevojë të zhbllokojmë idevice Apple, iPhone, iPad, iPod për të zhbllokuar Mac-në tonë, kur i bëjmë dy prekje, Mac do të zhbllokohet automatikisht sa herë që të jemi brenda intervalit të Bluetooth.

Aplikacioni është me të vërtetë interesant dhe për ta instaluar, ai na ofron një udhëzues të thjeshtë hap pas hapi. Por, çfarë mënyrë më të mirë sesa të shikosh një video të krijuar nga vetë zhvilluesit e aplikacionit, në të cilën mund të shohësh funksionin e këtij mjeti:

Shkarkimi i mjetit në mënyrë që të funksionojë në Mac-in tonë mund të bëhet nga faqja e tij faqe zyrtare në internet dhe është plotësisht falas. Ky aplikacion kurioz është i pajtueshëm me:

 • iMac 2012 ose më e lartë
 • Macbook Air 2011 ose më e lartë
 • Macbook Pro 2012 ose më e lartë
 • Mac mini 2011 ose më i lartë

Dhe në rastin e pajisjeve me iOS është optimizuar për iPhone 5, ka një madhësi prej 1,6 MB, kërkon të paktën iOS 7.0 ose më të lartë dhe është i pajtueshëm me:

 • iPhone 4S, 5, 5S
 • IPad i gjeneratës së tretë e tutje
 • mini iPad
 • iPod Touch

Për të përdorur këtë aplikacion të ri, duhet të blini versionin e aplikacionit iOS dhe ne do ta gjejmë atë në Dyqani iTunes me një çmim prej 3,59 euro, ne e lëmë lidhjen e shkarkimit këtu poshtë:

Mjet kurioz për të thënë të paktën.

Më shumë informacion - Autori iBooks azhurnohet në versionin 2.1.1 duke rregulluar defekte serioze

Lidhja - Trokas


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.