Një buton për të ngarkuar në dosjen e sipërme

Pamja e ekranit 2009-09-25 në 02.48.35

Undshtë padyshim butoni më i përdorur në Windows, dhe nëse nuk përdoret aq shumë në Mac është për shkak të faktit se shumica e njerëzve përdorin pamjen me shumë kolona, e cila është super e dobishme kur lundroni nëpër shumë dosje.

Por nëse ndonjëherë kemi një pamje tjetër, mund të na interesojë Dosja e Prindit. Në vend që të japim 'prapa', ne mund të ngjitemi në nivelin më të lartë, diçka që shpesh mungon dhe që nuk i kemi në dispozicion në Gjetës Siç më tregojnë në komente, mund të bëjmë me tastierën (cmd + sipër) por jo me miun.

Shkarkimi është plotësisht falas dhe aplikacioni peshon shumë pak, kështu që duke e provuar atë nuk humbni asgjë. Në Snow Leopard nuk duket mirë, por nëse shkoni te burimi i postimit mund të shkarkoni një ikonë që përshtatet.

Burimi | Maksima

Shkarkoni | Dosja e Prindit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gjetës dijo

  Komanda + kursori lart

 2.   jaca101 dijo

  Komanda plus kursori lart gjithashtu e bën këtë.