Një dizajn konceptual iMac me korniza të holla dhe bazën Pro Display XDR

Koncepti imak

Në ditët e sotme nuk është e vështirë të bësh një pasqyrë të mirë të animuar. Ju uleni para iMac, lini imagjinatën tuaj të fluturojë dhe me softuerin e duhur, për një kohë mund të dizajnoni çfarë të doni. Ingndërrimi është falas. Ju mund të hartoni një iPhone i palosshëm, ose një iPad me një ekran të pasmë.

Sot kemi parë një koncept iMac që lehtë mund të jetë një realitet në kompjuterët e ardhshëm desktop të Apple. Me të njëjtin dizajn si ai aktual, ata kanë thjesht zvogëloi kornizën dhe ata kanë vendosur Mbështetëse Pro Display XDR. Diçka plotësisht e mundshme. Dhe deti i pimpit mbetet.

Thashethemet sugjerojnë që këtë vit do të kemi iMac dhe iMac Pro të ri në treg. Dizajni aktual iMac është përdorur nga Apple që nga viti 2013. Dhe për më shumë se një dekadë me të njëjtin imazh para. Për javë të tëra ka pasur zëra për shfaqjen e shpejtë të mini mini-ve të Mac, iPad Pro dhe iMac. Dy të parët tashmë kanë dalë në shitje javën e kaluar.

Dy projektues, Viktor Kádár dhe Patrik Borgatai Ata kanë publikuar modelin e tyre të veçantë të iMac të ri. 24 dhe 29 inç, një kornizë shumë më e hollë dhe me bazën Pro Display XDR.

Ata nuk kanë përdorur të njëjtën media të saktë. Ata e kanë zvogëluar atë në trashësi për të ulur kostot, pasi e njëjta mbështetje që moneton Pro Display XDR do të ishte ekonomikisht e parealizueshme në një iMac. Mbështetja aktuale kushton një dajak 999 $.

Përveç stendës së re, ato gjithashtu kanë ulur kornizat e ekranit të zi në 12 milimetra, për të dhënë një estetikë shumë më aktuale. Ata gjithashtu kanë zmadhuar marrjet e ajrit për ajrosje dhe për një dalje më të mirë të zërit.

Për të përfunduar bërjen e një prezantimi tërheqës, ata kanë hartuar disa sfonde të reja për iMac, të cilën nëse dëshironi, mund t'i shkarkoni nga projekti Sjellja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.