Një dokumentar mbi jetën e Louis Armstrong po vjen në Apple TV +

Louis Armstrong

Shërbimi i transmetimit të videos së Apple jo vetëm që vë në dispozicion seri dhe filma kryesisht, por ka edhe hapësirë ​​për dokumentarë të të gjitha llojeve dhe programe televizive siç janë ato të ofruara nga Oprah Winfrey dhe së shpejti Jon Stewart.

Brenda kategorisë dokumentare, ne kemi në dispozicion një një numër i madh i tyre kanë të bëjnë me muzikë dhe së cilës duhet t’i shtojmë një të re. Po flas per Black & Blus: Ballds Colorful të Louis Armstrong, një dokumentar i krijuar nga kompania e prodhimit Imagine Documentaries e Brian Grazer dhe Ron Howard sipas Apple njoftoi.

The Imagine Documentaries dhe Apple TV + Marrëveshja u nënshkrua në janar 2019, 3 muaj para fillimit zyrtar të shërbimit video streaming të Apple, një marrëveshje që u zgjodh marsin e kaluar me një marrëveshje prioritare, kështu që Apple TV + ka fjalën e parë nëse duhet të pranojë ose jo përmbajtjen e re që krijon kjo kompani prodhimi.

Apple ka aprovuar një dokumentar të ri mbi jetën e Louis Armstrong, një dokumentar tjetër, që nga ajo kohë do të rrëfehen tërësisht përmes vetë fjalëve të muzikës xhaz:

Dokumentari ofron një pasqyrë përfundimtare të jetës dhe trashëgimisë së mjeshtrit të muzikës si babai themelues i xhazit, ylli i parë i popit dhe ambasadori kulturor në Shtetet e Bashkuara. Ai ishte i dashur nga miliona njerëz në të gjithë botën, por ai shpesh paraqitet keq për shkak se nuk ka bërë sa duhet për të mbështetur lëvizjen e të drejtave civile.

Në të vërtetë, lufta e tij për drejtësi shoqërore u nxit nga i famshmi i tij dhe gatishmëria e tij për të thyer heshtjen e tij mbi çështjet e veçimit dhe patriotizmit. Me mbështetjen e plotë të Fondacionit Arsimor Louis Armstrong, kineastët kanë qasje në një thesar me pamje të papara, përfshirë qindra orë regjistrime audio, pamje filmike, fotografi, ditarë personalë dhe një jetë të përjetshme për të përdorim ekskluziv në dokumentarin e parë të madh kushtuar tërësisht jetës së tij.

Tani për tani nga Apple ata nuk kanë njoftuar kur do të dalë ky dokumentar i ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.