Një dyqan i ri Apple hapet në Nju Jork më 24 shtator

Apple Store Bronx Nju Jork

Tifozët e kompanisë me bazë në Cupertino të cilët banojnë në lagjen Bronx në New York City, ata do të gëzojnë një Apple Store të ri. Ky dyqan i ri, i quajtur Apple The Mall në Bay Plaza, do të hapë dyert e tij më 24 shtator, që përkon me lansimin në treg të iPhone 13.

Ky dyqan i ri ndodhet në 200 Baychester Avenue, do të hapë dyert e saj në 8 të mëngjesit, koha lokale (orët e saj të zakonshme do të jenë nga 10 e mëngjesit deri në 9 të natës) dhe ndoshta do të jetë një nga ditët më të ngarkuara të këtij viti kur përkon me lansimin e produkteve të reja.

Apple njoftoi iPhone 13, një iPad mini të ri dhe një iPad të rinovuar në fillim të kësaj jave dhe të gjithë do të jenë në dispozicion për blerje. po atë ditë hapen dyert nga dyqani për herë të parë.

Blini ditën e parë të hapjes së një dyqani mund të jetë një përvojë e mrekullueshme ose katastrofikeE gjitha varet nga fluksi i njerëzve që vijnë në hapje, ata që thjesht po shfletojnë dhe ata që do të marrin iPhone -in e tyre të ri. Le të shpresojmë që dyqani të mos pësojë ndonjë pengesë në ditën e tij të madhe.

mollë ka pranuar rezerva për disa ditë në këtë dyqan të ri për pajisjet e reja që do të dalin në treg këtë të premte, si dhe për të marrë asistencë teknike. Apple gjithashtu u kujton klientëve se "masat e shëndetit dhe sigurisë mund të jenë në vend në varësi të kushteve lokale".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.