Një dyqan i ri Apple mund të hapë dyert në Berlin

8 vjet më parë Apple hapi emblematik Apple Kurfurstendamm në qytetin e Berlinit, por sipas përdoruesve të ndryshëm, mund të shoqërohej së shpejti nga një dyqan i ri që Tani është në ndërtim e sipër dhe ndodhet 20 km larg. Për momentin, Apple nuk ka informuar për planet e saj të zgjerimit në qytet.

Nga iFun.de ata pretendojnë se kanë marrë fotografi të ndryshme të përdoruesve në çfarë identifikon prekjet tipike të dizajnit që Apple përdoret në Apple Store. Ky dyqan i ri ndodhet në rrethin e Berlinit në Mitte dhe do të konfirmonte thashethemet që kanë qarkulluar për disa vite që tregojnë për një dyqan të ri Apple në qytet.

Këto thashetheme filluan kur Tim Cook vizitoi qytetin në 2018. Ky dyqan i supozuar ndodhet në Rosenthaler Strasse. Sipas iFun.de, mbulimi që përdoret jashtë ndërtimit është e njëjta që Apple përdor për t'u fshehur këmbësorëve punimet që po kryhen brenda.

Ne kemi marrë një foto që tregon në fasadën e madhe prej xhami mbi derën e hyrjes vrimat që duhet të jenë të nevojshme për të instaluar logon shkëlqyese të Apple. Në xham, një drejtkëndësh i madh qëndron në qendër mbi derën dhe një prerje rrethore pak e zhvendosur në të djathtë.

Apple nuk ka gjasa të komentojë para se të hapet dyqani, i cili duket se do të mbetet shumë muaj. Përveç Apple Store që Apple ka në Berlin, në të gjithë vendin, mund të gjenden edhe 14 Apple Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.