Një Dyqan i ri Apple do të hapet në Hunan

Apple Store Hunan

Pavarësisht se ka 42 dyqane fizike në të gjithë vendin, kompania me bazë në Cupertino vazhdon të punojë për të zgjeruar praninë e saj në vend. Apple ka njoftuar, përmes faqes së saj në internet, e cila do të hapet në Changsha, veçanërisht në katin e parë të Qendra Ndërkombëtare Financiare, në rrethin Furong.

Changsha është kryeqyteti i provincës Hunan në të cilën jetojnë më shumë se 8 milionë njerëz. Imazhet e këtij Dyqani të ri Apple janë postuar në Weibo dhe na tregon edhe fasadën edhe hyrjen e brendshme të kompleksit në të cilin ndodhet. Lidhur me datën e hapjes, ende nuk është njoftuar zyrtarisht.

Që nga korriku, Apple ka filluar një a nxitje e madhe në sektorin e shitjes me pakicë me një rritje prej 78% në ofertat për punë, përveç asaj që është bërë deri më tani këtë vit, sipas GlobalData.

Baza e të dhënave të analizës së punës të udhëheqësit të të dhënave zbulon se njoftimet për punë të Apple u rritën 78% në korrik 2021, krahasuar me korrikun 2020, dhe më shumë se 370 nga këto njoftime për punë ishin të lidhura me "Apple Retail". Shtë interesante që Apple ka rritur gjithashtu njoftimet për punë që i referohen "produkteve të reja", nga 130 vende pune në mars 2021 në më shumë se 270 njoftime pune në korrik 2021.

Për këtë Dyqan të ri Apple që do të hapë dyert e tij së shpejti në Kinë, na duhet shtoni një të re që do të hapë dyert e saj në Wuhan Ne shtator, siç ju informuam disa ditë më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.