Një ekzekutiv i Apple siguron që AirPods në të ardhmen do të kontribuojë të dhëna në aplikacionin Health

AirPods

Për Apple, shëndeti i përdoruesve të pajisjeve të saj është bërë pothuajse një fiksim. Kohët e fundit çdo seri e re e Apple Rights Watch Ai përfshin një sensor të ri që na jep të dhëna të reja që mund të na ndihmojnë të qëndrojmë në gjendje të mirë.

Dhe aplikacioni Shëndetësor iPhone po zgjerohet gjithashtu ndërsa shfaqen versione të reja të iOS. Dhe duket se në të ardhmen, kufjet e Apple gjithashtu do të sigurojnë më shumë të dhëna për këtë aplikacion. Të paktën kjo është ajo që një ekzekutiv i kompanisë e humbi në një intervistë të fundit.

Nënkryetari i teknologjisë së Apple, Kevin Lynch, ka lënë të kuptohet në një intervistë të gjerë rreth punës dhe progresit të Apple në fushën e shëndetit, se Apple një ditë mund të përdorë sensorë të ndryshëm në AirPods për të siguruar më shumë të dhëna shëndetësore për përdoruesit.

Sot, iPhone dhe Apple Watch përdorin një gamë të gjerë të sensorëve për t'u siguruar përdoruesve të dhëna nga shëndetësor në një mënyrë të pavarur. Për më tepër, Apple gjithashtu përdor Sensor Fusion, i cili kombinon të dhënat e sensorit në bordin e Apple Watch dhe iPhone për t'u siguruar përdoruesve një pamje më të plotë të shëndetit të tyre.

Në një intervistë me TechCrunch, Lynch ka lënë të kuptohet se Apple mund të shtojë AirPods në procesin e bashkimit të sensorit për të siguruar më shumë të dhëna shëndetësore për përdoruesit e Apple.

Aty thuhet se kombinimi i sensorit Sigurimi i të dhënave shëndetësore është një fushë ku ka shumë për të eksploruar, dhe sigurisht lloje të ndryshëm të sensorëve të AirPods të kombinuara me ato të Apple Watch, mund të japin të dhëna shumë interesante për lëvizjen e trupit kur ecni ose vraponi.

Vetëm Apple mund të mendojë të fusë sensorë në kufje për të siguruar të dhëna që mund të na ndihmojnë të mbajmë shëndet të mirë, pa dyshim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.