Një Hackintosh që qesh me Mac mini ... për 420 euro

Unë nuk jam saktësisht adhurues i Hackintosh dhe kjo duhet të dihet nga ju të rregullt të blogut, por ka raste kur ne nuk mund të bëjmë asgjë tjetër përveç dorëzimit në prova, dhe kjo nga këndvështrimi im është njëra prej tyre . Kjo është prova më e qartë se Mac mini ka nevojë për një ndërrim të fytyrës.

Për 420 euro ne mund të bëjmë një Hackintosh me këtë:

 • Intel Core i3 3.06 GHz
 • 4GB RAM
 • Disku i ngurtë 1TB 7200 RPM
 • nVidia GeForce GT240 me 512 MB VRAM
 • Burner DVD

Mac mini kushton 700 euro në Spanjë dhe ka një Core 2 Duo, 2 GB RAM dhe një disk 320 GB, plus grafikë më keq. Unë nuk mendoj se duhet të thuhet shumë më tepër.

Padyshim, një Hackintosh nënkupton që mund të lindin probleme të pajtueshmërisë, shoferit dhe boot-it, por gjithsesi është shumë joshëse.

Më shumë informacion në lidhje me këtë Hackintosh | Hakeri i Jetës


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   kocx dijo

  Uau..
  Dua një ku mund ta blej

 2.   kabur dijo

  Për të hipur është thënë

  Informacione për harduerin:

  Emri i modelit: iMac
  Identifikuesi i modelit: iMac12,1
  Emri i procesorit: Intel Core i5
  Shpejtësia e procesorit: 3,50 GHz
  Numri i përpunuesve: 1
  Numri i përgjithshëm i bërthamave: 4
  Niveli i fshehtë i nivelit 2 (për bërthamë): 256 KB
  Memorje memorjeje e nivelit 3: 6 MB
  Kujtesa: 8 GB