Një mashtrim për të trajtuar sasi të mëdha skedarësh në HandBrake

 

converter Mac App Store Ne mund të gjejmë qindra konvertues video, dhe jashtë tij gjithashtu, por personalisht unë kurrë nuk kam gjetur një me të cilin jam ndjerë aq rehat sa me HandBrake. Trueshtë e vërtetë që nuk është i përshtatshëm për të gjithë audiencat, por pasi ta zotëroni ia vlen të njihni sekretet e tij pasi që është shumë i shpejtë, shumë efektiv dhe mbi të gjitha falas.

Shumësia e skedarëve

Menaxhimi i një skedari në HandBrake nuk është i komplikuar, veçanërisht nëse ne përdorim paravendosjet, Por ajo që shumë përdorues nuk dinë është se si të menaxhojnë një numër të madh skedarësh, të tillë si një seri, për shembull. Le të themi se e kemi pasur në AVI dhe duam ta konvertojmë në MP4, por gjithçka që mund të mendojmë është të shkojmë skedar me skedar duke e shtuar në radhë të HandBrake për të lënë Mac-in të punojë në mënyrën më të mirë gjatë natës në kodim. Legalshtë e ligjshme, por ka një mënyrë më të mirë, është thjesht pak e fshehur.

Hapat që duhet të ndiqni për të menaxhuar a numër i madh skedarësh në HandBrake janë këto:

 1. Shtypni butonin "Burimi" por në vend që të zgjidhni një skedar, zgjidhni dosjen që përmban skedarët. Këshillohet të fshini gjithçka tjetër.
 2. Redaktoni parametrat e videos që dëshironi të aplikoni në të gjitha skedarët. Rregulloni mirë audion (veçanërisht nëse videot tuaja përmbajnë disa gjuhë për të lënë atë që dëshironi), titrat, aspekti ...
 3. Çelësi: në shiritin e menusë kliko Skedari> "Shto të gjithë titujt në radhë". Kjo do të bëjë që të gjitha skedarët të radhiten pa i dorëzuar ato një nga një.
 4. Shtypni "Start" për të filluar procesin.

E kam Provuar shumë konvertues, por asnjëra aq shpejt sa HandBrake falë optimizimit të shkëlqyeshëm. Të paktën në Mac mini i7 tim, konvertimet po shkojnë me një shpejtësi më të mirë.

Lidhja - HandBrake

Më shumë informacion - Frena dore arrin versionin 0.9.4


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alesito dijo

  te dhena shume te mira! vjen nga nje film! Faleminderit!!!!

 2.   Jimmy iMac dijo

  Unë e kam provuar por ndryshon emrin e titujve, mendoj se mbaj mend që fillon të vendosë -1, -2, kur duhet të të lërë të njëjtët emra, kur ta bën një nga një nuk ka problem pasi nëse të lë të njëjtin emër.

 3.   diava dijo

  keni kaluar, faleminderit shumë mbetet vetëm që ky program të rregullojë kutinë e letrave për ekranet e gjera.